A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Besztercei VSK párharccal kedden megkezdődött az új évad. Ezt a csatát a háromszékiek 3–2-re nyerték. A mezőnyben ott van a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK is. Ők már túl vannak a Bajnokok Ligája csoportkörének összecsapásain, pénteken 11 órától pedig az ezüstérmes CS Mioveni otthonában vendégszerepelnek a Szuperliga első fordulójában.
Konstanca és Câmpulung visszalépett, így hat csapat alkotja a Szuperligát. A szakszövetség új kiírást alkotott, oda-visszavágók alapján döntik el a helyezéseket – eddig két teremtorna volt az alapszakaszban, amit rájátszás követett. Az már biztos, hogy idén nem lesz kieső.
„Célunk az éremszerzés. Két bajnokit játszunk, majd az Európa Kupa egyik csoportjának házigazdái leszünk. Szóval igencsak mozgalmas lesz a következő hónapunk.
– mondta el megkeresésünkre György István, az ISK-SZAK edzője, klubvezetője.
Az udvarhelyiek kerete nem változott, a következő meccsre a Sebastian Loso, György Szilárd, Tamás Szabolcs és Sánduly Levente alkotta csapattal utaznak el.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
A magyar külpolitika első feladata a bizalom helyreállítása, visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is – jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
George Simion meginvitálta az erdélyi magyarokat, hogy iratkozzanak be a pártjába. Azt azonban nem említette, hogy ehhez bizonyos próbákat is ki kell állniuk a jelentkezőknek… (PAMFLET)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!