Az év legjobbja hagyományos csapatsportokban - akárcsak tavaly - a férfi labdarúgó-válogatott lett, míg az egyéni sportágak csapatversenyei kategóriában a férfi kardválogatott győzött. Az edzők között Marco Rossi, a labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya kapta a legtöbb szavazatot, ezzel a tavalyi sikerét ismételte meg.
Az MSÚSZ-életműdíját Schmitt Pál kétszeres olimpiai bajnok párbajtőrvívó, a Nemzet Sportolója, korábbi köztársasági elnök, a Magyar Olimpiai Bizottság tiszteletbeli elnöke, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság korábbi tagja vehette át.
A 66. alkalommal rendezett voksolás győzteseit az M4 Sport-Az Év sportolója gálán, az Operaházban hirdették ki hétfő este.
Hatalmas érdeklődés övezte a második Hargita Fight Night (HFN) MMA-gálát, amelyet ezúttal a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában rendeztek szombat este. Az eseményre kilátogatók hamisítatlan, modern kori gladiátorharcot láthattak.
Keserű szájízzel nyilatkozott a labdarúgó Szuperliga rájátszásának harmadik fordulóját követően a Sepsi OSK edzője. A Petrolul Ploiești ellen 2–1-es vereség után Niczuly szerint nem szabad a tabellára nézniük.
Érezteti a hatását a nagy havazás: egy fa eltávolításán dolgozik a Hargita megyei tűzoltóság gyergyószentmiklósi kirendeltségének egyik egysége, ugyanis a 12C jelzésű országúton, a Gyilkos-tó térségében. A fa az úttestre dőlt, akadályozva a közlekedést.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteken kijelentette, hogy az európai katonai tervezők egy hónapon belül kidolgozhatják az Ukrajnában állomásozó külföldi csapatkontingens telepítésének részleteit.
Valóságos arzenált találtak a nyomozók Horațiu Potra zsoldosvezér és cimborái lakásán: nagy kaliberű és hatótávolságú lőfegyvereket, köztük géppuskát és gránátvetőt foglaltak le.
Gondolatok a Botond Nagy Ilja próféta című előadása körül kialakult botrány kapcsán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!