
Szokás szerint hazai győzelem született az MX2-es motorokkal (125–250 köbcentis) versenyzők között. Balázs István legyőzhetetlen ebben a kategóriában. Korábban több bajnoki trófeát is szerzett, idén viszont nem indult az előző fordulókban, így nem tudja megvédeni a címét. Ezen a versenyen viszont gálázott, és simán nyert.
Nem kedvezett az időjárás a nézőknek, hiszen míg a szabadedzések és az időmérők alatt sütött a nap, a futamokon eleredt az eső. Ez viszont izgalmasabbá tette a versenyt, a kissé átázott pálya csúszóssá vált, és emiatt néhány esést is láthatott a közönség.
Jól teljesítettek a környékbeli motorosok, több kategóriában is győztek. Az ifjúsági 3-as korosztályban az 50 köbcentis motoroknál a csíkszeredai Becze-Csillag Vince diadalmaskodott, és az utolsó forduló előtt már bajnoknak tudhatja magát. Erőss Koppány a 85 köbcentis motoroknál nem talált legyőzőre, összetettben pedig átvette a vezetést Aida Ioana Cojanutól.

Az amatőrök MX1-es kategóriájában a székelyudvarhelyi Varga Zsolt, míg az MX2-eseknél a csíki Okos Zsolt nyert. Utóbbi toronymagasan vezeti a ranglistát, és országos bajnoknak vallhatja magát. Az endurós Varga csak ezen a versenyen állt rajhoz.
Az ozsdolai Ördög Zoltán is hozta formáját, könnyedén nyert a 65 köbcentiseknél, amivel ugyancsak országos bajnoknak mondhatja magát.
A veterán 1-es kategóriában a csíkszeredai Fazakas Zoltán győzött, amivel összetettben tetemes előnyt dolgozott ki a második Sebastian Strechioiuval szemben.

A kvadosok versenyét a gyergyóditrói Ditrieders versenyzői uralták. Heten szálltak harcba Udvarhelyen, közülük csak ketten nem a ditrói klub tagjai voltak. Végül Kovács Gergő diadalmaskodott, ezzel összetettben is vezet.
Sepsiszentgyörgyön rendezik meg a motokrosszbajnokság utolsó fordulóját, október 27-én a Sugásfürdő felé vezető út melletti pályán bonyolítják le az ötödik versenyt.

50 köbcenti, ifi 2: 1. Liviu Zsigmond, 2. Ioviță Mark Luca, 3. Dumitru Alexandru Sami.
50 köbcenti, ifi 3: 1. Becze-Csillag Vince, 3. Szabó Márk, 4. Stephanie Giulia.
65 köbcenti: 1. Ördög Zoltán, 2. Ioan Chiajda, 3. Victor Rusu.
85 köbcenti: 1. Erőss Koppány, 2. Marius Achim Popovici, 3. Dennis Hăbeanu.
MX1: 1. Valentin Raduță, 2. Mihai Stoichescu, 3. Florin Bota.
MX2: 1. Balázs István, 2. Alexandru Grădinaru, 3. Vlad Mihai Roșu.
MX2, ifi: 1. Horia Andrei Strejuț, 2. Arthur Andrei Tătaru, 3. Lukács Hanna.
MX1, amatőrök: 1. Varga Zsolt, 2. Gálfi Csaba Zalán, 3. Kovács Balázs.
MX2, amatőrök: 1. Okos Zsolt, 2. Kinda Géza, 3. Fórika Krisztián.
Veteránok, 1-es kategória: 1. Fazakas Zoltán, 2. Sebastian Strechioiu, 3. Martina Ioviță.
Veteránok, 2-es kategória: 1. Gabriel Popescu, 2. Mihăiță Stoeanovici, 3. Nagy Dániel.
Kvad: 1. Kovács Gergő, 2. Tudor Alexandru Mădălin, 3. Lőrincz Csaba.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!