Australian Open: Halep átgyalogolt montenegrói ellenfelén – frissítve: Cîrstea is nyolcaddöntős

Agerpres 2022. január 22., 11:56 utolsó módosítás: 2022. január 22., 14:50

Simona Halep két sima szettben győzött szombaton az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyes versenyének harmadik körében, és ezzel bejutott a legjobb tizenhat közé az év első Grand Slam-tornáján. Sorana Cîrstea háromjátszmás csatában küzdötte le Anasztaszija Pavljucsenkovát.

Simona Halep már ott van a legjobb 16 között Melbourne-ben Fotó: wtatennis.com

A világranglista 15. helyén álló román teniszező 6:2, 6:1-re győzte le a montenegrói Danka Kovinicot.

Ezzel zsinórban nyolcadik győzelmét könyvelhette el Halep idén, miután két hete elhódította a trófeát a Melbourne-ben zajlott keménypályás tenisztornán, a Summer Set 1-en.

A szombati mérkőzésen Kovinic (WTA-98.) első adogatását még tudna hozni, de Halep nyerte a szettet 6:2-re, majd a második játszmában mindössze egy játékot engedett át ellenfelének.

Az Australian Openen 2018-ban a döntőig jutott Halep kiválóan szervált szombaton, három ászt ütött, több nyerő ütése volt, mint ellenfelének (19-11), és kevesebb ki nem kényszerített hibát vétett, mint a montenegrói (17-25).

A nyolacddöntőben Alize Cornet (WTA-61.) lesz Halep ellenfele,

a francia teniszező a szlovén Tamara Zidanseket győzte le a harmadik körben 4:6, 6:4, 6:2-re, miután korábban a harmadik helyen kiemelt spanyol Garbine Muguruzát is búcsúztatta.

Sorana Cîrstea is versenyben van még női egyesben, ő az orosz Anasztaszija Pavljucsenkova ellen lép pályára szombaton.

Sorana Cîrstea szintén bejutott az Australian Open női egyesének nyolcaddöntőjébe, miután három szettben, 1 óra 43 perc alatt leküzdötte az esélyesebbnek tartott, a világranglistán 11. Pavljucsenkovát. A brékekkel teli első szettet a román versenyző félóra alatt hozta, de orosz riválisa stabil teljesítménnyel egyenlített ki a másodikban. A döntő játszmában ismét Cîrstea játszott jobban, s végül 6:3, 2:6, 6:2 arányban nyert. A világranglistán 38. Cîrstea a negyeddöntőbe kerülésért a hetedik kiemelt, lengyel Iga Swiatekkel találkozik.