Ahogy azt megszokhattuk, a román Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) munkatársai minden forduló után összeállítják az élvonalbeli bajnokság aktuális álomcsapatát. Bár a rájátszás alsóházának 11., illetve a felsőház 9. köréből is hátra van még egy-egy mérkőzés – az Astra Giurgiu–Universitatea Craiova összecsapást kedden este játsszák, míg a Bukaresti Dinamo–FC Hermannstadt találkozónak egyelőre nincs új időpontja – a liga honlapján közzétették a forduló legjobbjainak névsorát.
Némi meglepetésre kapusposzton azt a Giedrius Arlauskist találjuk, akinek mindössze egyszer kellett védenie az FC Botoșani elleni mérkőzésen, amelyet a kolozsváriak 1–0-s sikerrel abszolváltak.
A litván hálóőr 18. bajnokiját hozta le ebben a szezonban kapott gól nélkül, ami a képességei mellett a címvédő védekezését is dicséri.
A CFR-től a csapatkapitány Mario Camora is ott van a forduló legjobbjai között, a portugál balhátvéd lpf.ro szerint nagyszerűen mozgosította a társait, a kolozsváriak pedig fontos sikerrel maradtak versenyben a bajnoki címért.
A kupagyőztes FCSB-től és a hetedik helyét bebiztosító FC Viitorultól egyaránt három labdarúgó került be a csapatba. A bukarestiektől a 16 éves védő, Alexandru Pantea, a dobrudzsaiaktól pedig a Chindia Târgoviște ellen duplázó Rivaldinho emelhető ki.
A brazil csatár 11 bajnoki gólnál jár a jelenlegi idényben. A Sepsi OSK-t 2–0-ra legyőző FC Voluntari két játékossal képviselteti magát a forduló csapatában.
Érdekesség, hogy a csupán 167 centiméteres Alexandru Mățan pályafutása első fejesgólját jegyezte a háromszékiek ellen.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A Brassó Megyei Tanács elnökéből lett miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea több mint három évtizede tagja a PNL-nek, önkormányzati vezetőként és miniszterként is jelentős politikai tapasztalatot szerzett.
Az immár hétéves szatmárnémeti tehetség játékszenvedélyét, kitartását és lendületét a profi sakk árnyoldalai sem kezdhették ki. A sakkzseni édesapjával, Balog Cristiannal beszélgettünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!