Hirdetés

A pihenő nem volt a Sepsi OSK jó tanácsadója

Az ellenfél örülhetett a legvégén. Archív
Fotó: Pinti Attila

2020. július 26., 22:05

A szünetet követően nem találta a ritmust a háromszéki együttes az FC Voluntari otthonában a labdarúgó élvonal alsóházi rájátszásában. A hazaiak kihasználtak a megingásokat.

2020. július 26., 22:05

Vasárnap este a labdarúgó 1. Liga rájátszás alsóházának 11. fordulójában a rangsor két közvetlen szomszédja nézett farkasszemet. Mind az FC Voluntari, mind a Sepsi OSK 28 ponttal kisebb nyugalommal vághatott neki a párharcnak – ami a kiesés elkerülését illeti. A Jászvásári Poli ötpontos hátránnyal áll a selejtezőt jelentő pozícióban.

A hazaiak remekül indították a rájátszást, zsinórban öt diadalt összegeztek, ezt követően viszont az utóbbi két meccsüket elveszítették. Fülöpék szerdán alulmaradtak a Román Kupa döntőjében, számukra volt törlesztenivaló az ellenlábassal szemben: a play-out odavágóján a főváros melletti együttes 2–1-re nyert Sepsiszentgyörgyön.

Hirdetés

Az FC Voluntari az első pillanattól megragadta a kezdeményezést, két helyzetecskével jelezte, szeretné otthon tartani a pontokat. A Leo Grazavu által irányított gárda nem lepődött meg, hasonlóan válaszolt, így nyílt volt a meccs első negyedórája.

A 25. percben Fülöp I. jobbról tekert a kapu előterébe, Safranko fejelte mellé, aztán Deaconu távoli próbálkozása pattant meg egy védőről. Nagyobb lehetőség Struna előtt adódott, egy lecsorgó labdát kapásból lőtt rá, fölé zúgott, majd Niczulynak is be kellett mutatnia egy bravúrt.

Az első játékrész vége felé visszaesett a ritmus, noha a gól a levegőben lógott, maradt a 0–0 az eredményjelzőn.

Fejben még az öltözőben maradt a második félidő elején a Sepsi OSK, teljesen átrobogott a védelmen az ellenlábas, Mâțan közelről bólintotta a labdát a hálóba (1–0).

Akár megduplázhatta volna az előnyt az FC Voluntari, Vlad fejesét tornázta ki a léc alól Niczuly. A cserékkel próbálta felrázni együttesét Grozavu, a 67. percig kihasználta mind az összes, öt lehetőségét. Nem igazán jött be, Sanoh gólját érvénytelenítették les címén.

A 74. percben Fl. Ștefan szabálytalankodott Beluval szemben, mivel az eset a tizenhatoson belül történt, a játékvezető a büntetőpontra mutatott. Căpățînă magabiztosan értékesítette (2–0).

Megpróbálkozott a szépítéssel a Sepsi OSK, a kontrákkal továbbra is a házigazda volt veszélyesebb. Újabb találat viszont már nem született.

Összességében megérdemelt győzelmet könyvelhetett el az FC Voluntari, a háromszékieken érződött, hogy háromnaponta kellett az utóbbi időben pályára lépniük.

Labdarúgó 1. Liga, rájátszás, alsóház, 11. forduló:
FC Voluntari–Sepsi OSK 2–0 (0–0).
Anghel Iordănescu Stadion, vezette: Cătălin Popa (Pitești).
Gólszerzők: Alexandru Mățan (46.), Mihai Căpățînă (74., büntetőből).
Voluntari: Cojocaru – Struna, Pașcanu, Armaș, Vlad – Căpățînă, Gorobsov, De Lucas – I. Gheorghe (Sanoh, 61.), Tudorie (Tira, 85.), Mățan (Belu, 71.). Edző: Mihai Teja.
Sepsi: Niczuly – Csiszér, Celea, Țincu, Fl. Ștefan – Deaconu (Achahbar, 67.), Vașvari, Fülop I. (Dimitrov, 61.) – Carnat (Diaz, 36.), Safranko (Ștefănescu, 61.), Fülöp L. (Karanovic, 67.) Edző: Leo Grozavu.

Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, alsóházi rájátszás, 11. forduló
2020. 07. 25., 18:00 FC Viitorul Chindia Târgoviște 4–1
2020. 07. 26., 14:30 Academica Clinceni Jászvásári Poli 3–0
2020. 07. 26., 20:00 FC Voluntari Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–0
2020. 07. 27., 00:00 Bukaresti Dinamo Nagyszebeni Hermannstadt

Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, alsóházi rájátszás
M GY D V GK P
1. FC Viitorul 14 6 5 3 25–17 43
2. Nagyszebeni Hermannstadt 12 6 4 2 18–14 35
3. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 13 4 5 4 19–17 34
4. Academica Clinceni 14 7 0 7 14–21 32
5. FC Voluntari 14 6 3 5 16–12 31
6. Jászvásári Poli 14 5 4 5 17–17 30
7. Bukaresti Dinamo 9 2 2 5 8–11 25
8. Chindia Târgoviște 12 3 1 8 9–17 23

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Aláírt a Coronához a magyar válogatott csíkszeredai hokis

Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.

Építkezik az FK Csíkszereda, az új vezetőedző több poszton is erősíteni akar

Erőnléti felmérésekkel és az első labdás edzésekkel megkezdte a nyári munkát az FK Csíkszereda labdarúgócsapata. A keret nagy része együtt maradt, ugyanakkor több poszton is erősítésekre vár a Szuperliga új szezonjára készülő együttes.

Székelyhon

Holttestet találtak Csíkszereda egyik utcáján

Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.

`
Krónika

Elbuktak Nicușor Dan proxyjai, és az RMDSZ jól tette, hogy hozzájárult ehhez

Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.

Krónika

Vége a hajnalig tartó hangoskodásnak: jelentősen szigorodtak a bírságok

Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&

Főtér

Rossz napjai vannak Eugen Tomacnak: az USR és úgy hírlik, az RMDSZ is hátat fordított neki…

… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.

Ez is érdekelheti

Ghána az utolsó pillanatban csapott le, vezeti a csoportját Kolumbia

Szoros mérkőzéseket hozott a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójának zárónapja. Ghána a ráadás perceiben szerezte meg a győzelmet Panama ellen, míg Kolumbia a hosszabbításban biztosította be sikerét Üzbegisztánnal szemben.

Háromszor is vezetést szereztek az angolok a horvátok ellen

Látványos és gólgazdag mérkőzésen Anglia győzelemmel kezdte a labdarúgó-világbajnokságot, miután csütörtök éjjel 4–2-re múlta felül Horvátországot az L csoportban.

A korai góljuk után már semmi nem jött össze a portugáloknak

Meglepetésre csak döntetlenre futotta Portugáliától az első mérkőzésén a labdarúgó-világbajnokság K csoportjában, szerdán este a gyors vezető találata után eredménytelen volt, a Kongói DK a szünet előtt egyenlített és a végéig kihúzta kapott gól nélkül.

Már ismerik csoportellenfeleiket a székelyföldi megyék kupagyőztesei

A Hargita megyei kupagyőztes Székelykeresztúr a Păltiniș Rășinari és a még nem ismert Kovászna megyei nyertes társaságában szerepel a Román Kupa regionális szakaszában, ahol a másik ágon Maros, Fehér és Brassó megye képviselője szerepel.

Eljött az idő, először vezet meccset Kovács István a világbajnokságon

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) nyilvánosságra hozta a június 20-i csoportmérkőzések játékvezetői küldését. A listán Kovács István neve is szerepel, így pályafutása során először vezethet mérkőzést felnőtt labdarúgó-világbajnokságon.

A másodosztályból jöhet Anderson Ceará utódja a csíki együtteshez

Pár nappal ezelőtt vált hivatalossá, hogy az FK Csíkszereda megvált egyik legfontosabb játékosától, Anderson Cearától, aki az FCSB-nél folytatja pályafutását. Úgy tűnik azonban, hogy a Hargita megyei klub már dolgozik a brazil futballista pótlásán.

Egymással hangol a Szuperligára a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda

A közösségi oldalán jelentette be a Sepsi OSK, hogy a hétvégén lejátssza első felkészülési mérkőzését a 2026–2027-es labdarúgó Szuperliga-idény előtt. Az ellenfél nem más lesz, mint az FK Csíkszereda.

Szabó István: nem lehet erősebb a taktika, mint a csapat (videóval)

Néhány napja kezdte meg munkáját az FK Csíkszereda élén Szabó István, aki az első benyomásairól, a felkészülési programról, a keret helyzetéről és futballfilozófiájáról is beszélt a Székely Sportnak.

Az FCSB ellenfelet kapott, a CFR-nek még várnia kell rá

Kisorsolták a labdarúgó Konferencia Liga második selejtezőkörének párosításait, ahol egyelőre csak az FCSB ismerte meg ellenfelét, a Kolozsvári CFR az első fordulóból továbbjutó csapattal találkozik.

Megkapta a licencet, készülhet a 2. Ligára a Marosvásárhelyi ASA

Biztosan indul a másodosztályú labdarúgó-bajnokságban a Marosvásárhelyi ASA, miután a klub szerdán délután közölte, hogy megkapta a részvételhez szükséges licencet.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!