A pihenő nem volt a Sepsi OSK jó tanácsadója

Józsa Csongor 2020. július 26., 22:05 utolsó módosítás: 2020. július 26., 22:15

A szünetet követően nem találta a ritmust a háromszéki együttes az FC Voluntari otthonában a labdarúgó élvonal alsóházi rájátszásában. A hazaiak kihasználtak a megingásokat.

Az ellenfél örülhetett a legvégén. Archív Fotó: Pinti Attila

Vasárnap este a labdarúgó 1. Liga rájátszás alsóházának 11. fordulójában a rangsor két közvetlen szomszédja nézett farkasszemet. Mind az FC Voluntari, mind a Sepsi OSK 28 ponttal kisebb nyugalommal vághatott neki a párharcnak – ami a kiesés elkerülését illeti. A Jászvásári Poli ötpontos hátránnyal áll a selejtezőt jelentő pozícióban.

A hazaiak remekül indították a rájátszást, zsinórban öt diadalt összegeztek, ezt követően viszont az utóbbi két meccsüket elveszítették. Fülöpék szerdán alulmaradtak a Román Kupa döntőjében, számukra volt törlesztenivaló az ellenlábassal szemben: a play-out odavágóján a főváros melletti együttes 2–1-re nyert Sepsiszentgyörgyön.

Az FC Voluntari az első pillanattól megragadta a kezdeményezést, két helyzetecskével jelezte, szeretné otthon tartani a pontokat. A Leo Grazavu által irányított gárda nem lepődött meg, hasonlóan válaszolt, így nyílt volt a meccs első negyedórája.

A 25. percben Fülöp I. jobbról tekert a kapu előterébe, Safranko fejelte mellé, aztán Deaconu távoli próbálkozása pattant meg egy védőről. Nagyobb lehetőség Struna előtt adódott, egy lecsorgó labdát kapásból lőtt rá, fölé zúgott, majd Niczulynak is be kellett mutatnia egy bravúrt.

Az első játékrész vége felé visszaesett a ritmus, noha a gól a levegőben lógott, maradt a 0–0 az eredményjelzőn.

Fejben még az öltözőben maradt a második félidő elején a Sepsi OSK, teljesen átrobogott a védelmen az ellenlábas, Mâțan közelről bólintotta a labdát a hálóba (1–0).

Akár megduplázhatta volna az előnyt az FC Voluntari, Vlad fejesét tornázta ki a léc alól Niczuly. A cserékkel próbálta felrázni együttesét Grozavu, a 67. percig kihasználta mind az összes, öt lehetőségét. Nem igazán jött be, Sanoh gólját érvénytelenítették les címén.

A 74. percben Fl. Ștefan szabálytalankodott Beluval szemben, mivel az eset a tizenhatoson belül történt, a játékvezető a büntetőpontra mutatott. Căpățînă magabiztosan értékesítette (2–0).

Megpróbálkozott a szépítéssel a Sepsi OSK, a kontrákkal továbbra is a házigazda volt veszélyesebb. Újabb találat viszont már nem született.

Összességében megérdemelt győzelmet könyvelhetett el az FC Voluntari, a háromszékieken érződött, hogy háromnaponta kellett az utóbbi időben pályára lépniük.