Szeptember 12–14. között rendezték a 28. Budapest Opent, amely 40 ország több mint 1700 sportolóját vonultatta fel. A rangos viadal az idény első kiemelt állomása volt, és kvalifikációs pontokat kínált a februári, ciprusi korosztályos Európa-bajnokságra.
A sepsiszentgyörgyi különítmény rögtön erősen rajtolt: Török Panka minden ellenfelét magabiztosan legyőzve aranyérmet szerzett a juniorok -53 kilós kategóriájában. A sikerrel a kvalifikációs ranglista élére ugrott, és jelenleg a legnagyobb esélyes az Eb-indulásra.
Háromszék másik érmét Benkő János Magor szállította, aki élete első ilyen szintű megmérettetésén bronzérmet nyert az U12-es korosztály -30 kilós versenyében.
Több másik sepsiszentgyörgyi sportoló is közel járt a dobogóhoz: Jakab Eszter (junior -66 kg), Sala Bíborka (kadet -47 kg), Olosz Gábor (kadet -57 kg), András-Nagy Patrícia (U12 -52 kg) és Para Lőrinc (U12 -35 kg) egyaránt 5. helyen végeztek, értékes pontokkal és tapasztalatokkal gazdagodtak.
A szezon erősen indult a Sport-All SC számára, és a folytatás sem várat magára: a felnőttek a Román Kupán, a fiatalabbak pedig a magyarországi Avas Kupán lépnek tatamira.
Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.
Megszakadt az FK Csíkszereda hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul elleni háromgólos vereség után Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és kiosztotta a játékosait.
Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Legionárius, vasgárdista propagandista, Radu Gyr versét szavalták gyerekek Bukarestben, a világ legnagyobb ortodox templomában, a Nemzeti Katedrálisban, amelynek szentképeit nemrég szentelték fel.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!