Anglia megszenvedett az utolsó negyeddöntős helyért

Székelyhon 2018. július 04., 00:31 utolsó módosítás: 2018. július 04., 10:04

Iramos meccset játszott Anglia és Kolumbia az oroszországi labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjének utolsó meccsén. Sokáig vezettek az európaiak, de a hosszabbításban egyenlítettek a dél-amerikaiak, így tizenegyesekkel döntöttek.

Fotó: Agerpres/Xinhua/Du Yu

Kialakultak a vébé negyeddöntőjének párosításai. Az utolsó kiadó helyért Anglia és Kolumbia küzdött meg Moszkvában, a Spartak Stadionban.

Jó iramú meccset láthattak a nézők, de az első félidőben nem született gól. Térfélcserét követően az angolok előnybe kerültek, ugyanis egy büntetőt értékesített Harry Kane – ez volt a csatár hatodik gólja a vébén, és ezzel vezeti a góllövőlistát. Igaz, a Tottenham játékosa a hatból hármat tizenegyes révén szerzett.

Megélénkültek a dél-amerikaiak, azonban egészen a rendes játékidő lejártáig nem tudtak egyenlíteni. A hosszabbítás 3. percében szögletrúgáshoz jutottak a kolumbiaiak, Yerry Mina magasra ugrott, a labdát a földre fejelte, és Trippier fölött a léc alatt landolt a hálóban: 1–1.

Jöhetett a kétszer 15 perces ráadás, aminek első felét a kolumbiaiak uralták, de szünet után az európaiak irányítottak. Gólt azonban egyikük sem tudott rúgni, így büntetők révén kellett döntsenek.

Anglia eddig nem remekelt a világbajnoki tizenegyespárbajokon, korábban egyet sem tudott megnyerni.

Ezúttal a kolumbiaiak kezdték el a büntetőket, és az első kettő mindkét fél részéről bement. A harmadiknál Ospina kivédte Henderson próbálkozását, de a negyediknél a kolumbiaik is hibáztak: a csereként beállt Uribe lövésénél a keresztlécről kifelé pattant a labda.

Ezután Anglia egyenlített Trippier révén, majd a szigetországiak kapusa megfogta Bacca lövését, aki ugyancsak csereként állt be. Dier viszont nem rontott, így továbbjuttatta Angliát a negyeddöntőbe.

Svédország lesz az angolok ellenfele. A meccs szombaton 17 órakor kezdődik a szamarai stadionban.

Így hat európai és két dél-amerikai együttes jutott be a negyeddöntőbe. Pénteken az Uruguay–Franciaország csatával kezdődik el a harc a legjobb négy közé jutásért, szombaton pedig az Oroszország–Horvátország meccs után megtudhatjuk, hogy melyik válogatottak kerülnek be az elődöntőbe.

Az már biztos, hogy lesz európai a fináléban, ugyanis a Svédország–Anglia és Oroszország–Horvátország meccsek győztesei egymással fognak megküzdeni a döntőbe jutásért.