Hirdetés

Adománygyűjtés a sóvidéki birkózósport javára

Idén tavasszal birkózóversenyt tartottak a parajdi sóbányában
Fotó: Halmágyi Zsolt

2025. december 22., 17:41

A Magyar Sportújságírók Szövetsége január 12-én, a budapesti Operaházban rendezi meg a 68. Nemzeti Sportgála díjátadót. Az eseményhez kapcsolódva gyűjtést szerveznek az 1936-os birkózó olimpiai bajnok nevét viselő korondi Lőrincz Márton SC számára.

2025. december 22., 17:41

Egy évvel korábban az olimpiai bajnok tornásznő, Ónodi Henrietta amerikai gyógykezelése és rehabilitációja javára szervezett jótékonysági árverést a Magyar Sportújságírók Szövetsége. Idén úgy döntöttek, hogy a 68. Nemzeti Sportgála kapcsán újabb akciót indítanak, amelynek kedvezményezettje az 1936-os birkózó olimpiai bajnok nevét viselő korondi Lőrincz Márton Sport Club.

„Tavasszal a heves esőzések vízbetörést indítottak el a parajdi sóbányában, elárasztva a tárnákat, megrongálva a bányát, kiszivárogtatva a sós vizet a Maros és a Küküllő folyókba, halpusztulást, valamint metán- és kénhidrogén-szivárgást is előidézve, veszélyeztetve a helyi környezetet, a bányát magát és a turizmust is, az ott élők megélhetését és mindennapjait.

Márciusban még felejthetetlen emlékversenyen tiszteleghetett hat, a Kárpát-medence magyarlakta területeit képviselő, utánpótláskorú birkózócsapat a Sóvidék két olimpiai bajnoka, az 1928-ban Amszterdamban aranyérmes Keresztes Lajos és a berlini olimpiáról diadalmasan hazatérő Lőrincz Márton emléke előtt, világszenzációnak számító módon lent, a parajdi sóbányában.

Mára egy ilyen esemény ottani megtartása a természeti katasztrófa miatt lehetetlenné vált, a hagyományos helyi sportágnak számító birkózás, a székelyföldi, sóvidéki birkózók helyzete rendkívül nehézzé vált.

Hirdetés

A gáláig átutalással, majd ott, a kihelyezett termináloknál bankkártyás befizetéssel is lehet támogatni a nemes célt. Az MSÚSZ jótékonysági kezdeményezése után a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia vállalta, hogy az adományt becsatornázza és eljuttatja a címzetthez, az egyik helyi legenda nevét viselő korondi Lőrincz Márton Sport Clubhoz. A tavalyi évhez hasonlóan licitálni is lehet majd, a magyar birkózósport egyik legnagyobb sikerét idéző ereklyére” – olvasható a Magyar Sportújságírók Szövetségének közleményében.

Idén tavasszal birkózóversenyt tartottak a parajdi sóbányában •  Fotó: Halmágyi Zsolt Galéria

Idén tavasszal birkózóversenyt tartottak a parajdi sóbányában
Fotó: Halmágyi Zsolt

Az adományokat fogadó számlaszám: MBH Bank 10102244-26701900-04005004
A számla tulajdonosa: Kozma István Magyar Birkózó Akadémia Alapítvány

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Gyimesközéplokról a magyar női felnőtt futballválogatottba

Kiválóan szerepel a női élvonalban a Puskás Akadémia csapata, amelynek kapuját ősztől az FK Csíkszeredától érkező Tankó Réka Boglárka védi. A felnőtt fociválogatottba is behívott hálóőrrel beszélgettünk.

Hiába a székely játékosok góljai, újra kikapott a magyaroktól a romániai futsalválogatott

Mindhárom mérkőzését elveszítette a romániai teremlabdarúgó-válogatott a horvátországi Futsal Week barátságos tornán, ahol az ötödik helyért lejátszott gólgazdag találkozón 8–5-re kikapott Magyarországtól, így az utolsó pozícióban végzett.

Székelyhon

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók

Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. Jelenleg áll a forgalom a helyszínen.

`
Krónika

Magyar Péter nem hiszi el, hogy az erdélyi magyarok nem kérnek belőle

Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.

Krónika

RMDSZ-felmérés: az erdélyi magyarok nem akarnak kormányváltást Magyarországon

Az erdélyi magyarok körében Orbán Viktor a legnépszerűbb magyarországi politikus, több mint 90 százalékuk bízik benne, míg a magyar ellenzéki politikusok bizalmi indexe a román pártok népszerűségi szintjén áll – derült ki a SoDiSo Research kutatásából.

Főtér

Dől a magyar áru Romániába – hírmix

Nem szárnyalt a turizmus 2025-ben. A pulpituson tépte szét Eminescu és Iorga fotóit a romániai zsidó közösség képviselője.

Ez is érdekelheti

Megismertük az idei esztendő legjobb Maros megyei sportolóit

A Maros Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság közzétette a 2025-ös évre vonatkozó rangsorát, amelyet a sportolók az országos és nemzetközi versenyeken elért eredményeik alapján állítottak össze.

Termelték az érmeket a csíki tekvandósok a kupaküzdelmeken

Több korosztályban és szinte minden versenyszámban érmes helyezéseket szereztek a Csíki Titánok versenyzői a Jászvásáron az elmúlt napokban megrendezett 2025-ös Román Kupa küzdelmein.

Alpesi sí, terepkerékpár és az FK Csíkszereda kiszállása – a hétfői sportműsor

Az FK Csíkszereda idegenbeli mérkőzése zárja a Szuperliga aktuális fordulóját, a nap korábbi szakaszában alpesi sí és terepkerékpár is képernyőre kerül.

A legjobb tizenhat között búcsúzott a nemzetközi porondtól a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK

A sors úgy hozta, hogy a továbbjutásért játszott a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a férfi asztalitenisz Európa Kupában az osztrák ellenfelével szemben. Parázs meccset hoztak össze.

Téli sportok, topligák és bukaresti rangadó – vasárnap a képernyőn

Tartalmas sportprogram vár ránk Advent negyedik vasárnapján, a téli sportok kedvelői bőven találnak versenyeket, a topligákban pályán a Barcelona, valamint a Bayern, a Szuperligában bukaresti rangadót rendeznek az FCSB és a Rapid között.

A BL-ből érkező együttessel szemben fejet kellett hajtania a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK-nak

A házigazdák multinacionális csapata túl nagy falatnak bizonyult a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK-nak a férfi asztalitenisz Európa Kupa második játéknapján. Érvényesült a papírforma, de voltak egészen jó pillanatai a vendégeknek.

Este rangadók, napközben világkupák – bőséges a szombati sportműsor

Változatos sportkínálat várja a nézőket a tévében: a program téli sportokkal és rögbivel indul, majd focirangadók, világkupák és döntők színesítik a szombati műsort.

Minden meccsét kijátszotta az olaszok ellen a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK

Igazi adok-kapok csatát hozott a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK első találkozója a férfi asztalitenisz Európa Kupában. Vezettek, az olasz ellenfél fordított, hogy az utolsó párban dőljön el, ki nyeri a párharcot.

A Kolozsvári CFR meccsével indul a Szuperliga idei utolsó fordulója

Elkezdődik a labdarúgó Szuperliga idei utolsó fordulója, pénteken este a Kolozsvári CFR az Botoșani otthonában játszik. Pályán a Ferencváros is a magyar élvonalban, a külföldi focimeccsek mellett még téli sportok és sznúker a kínálatban.

Székelyudvarhelyi az idei női magyar sakkbajnok

A nőknél a Székelyföldről induló Lázárné Vajda Szidónia diadalmaskodott, a férfiaknál pedig az orosz születésű, de állampolgárságot váltott Dudin Gleb nyerte a 2025-ös magyar sakkbajnokságot.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!