A szuperenduro-világbajnokságot Európában 2007 óta október és március között minden télen megrendezik – amikor szünetel az enduro-világbajnokság. Az akadálypályákat általában fedett stadionokban és hatalmas arénákban szokták összeállítani.
Józsa Norbert Levente az ifjúsági korosztályban, azaz a 23 éven aluliak kategóriájában állt rajthoz, ő az első romániai versenyző, aki elindult a vébén.
A korondi fiatal elmondása szerint a szuperendurót a hard enduro első napjához, azaz a prológhoz lehet hasonlítani. „Nagyon látványos, ezért Nyugaton óriási népszerűségnek örvend. Például Krakkóban tizennégyezer szurkoló előtt versenyeztünk, hatalmas élmény volt” – mesélte tapasztalatait Józsa.
A világbajnokság első futamát Krakkóban bonyolították le tavaly decemberben, Józsa a 12. helyen végzett. A második versenyre idén januárban a németországi Riesában került sor, a korondi motoros pedig javítani tudott, hiszen a verseny végén a tizedik pozícióban zárt.
Két spanyolországi futam következett, Malágában Józsa még előrébb végzett, nyolcadik lett, míg a múlt hét végén Bilbaóban rendezett negyedik versenyen a tizenegyedik helyen zárt. A világbajnokság összetettjében jelenleg kilencedik. A vébéből egy futam maradt hátra, aminek március 31-én a svédországi Lidköping ad otthont.
„Most két hétig külföldön tartózkodtam, mivel a két spanyol futam nagyon közel volt egymáshoz. A szuperenduro teljesen más, mint a hard enduro. Ég és föld a különbség. Utóbbiban hosszú órákon keresztül küzdesz a körülményekkel és saját határaiddal,
míg itt egy futam nagyon gyors, alig hét perc alatt kell 110 százalékot nyújtanod és minél több kört teljesítened.
A bilbaói futam nagyon nehéz volt, pedig első ránézésre nem tűnt annyira technikásnak a pálya. Két hétig Spanyolországban edzhettem, ezért nagyon bizakodó voltam, hogy Bilbaóban eddigi legjobb teljesítményemet fogom nyújtani a vébén, de nem úgy jött össze, ahogy elterveztem. Kicsit fáradt is voltam, nem volt elég időm a regenerálódásra. Nagyon magas színvonalú verseny volt, az ellenfeleim pedig mind világklasszisok. Örülök, hogy sikerült egy helyet javítanom az összetettben, és annak is, hogy eddig mindegyik futamon pontszerző helyen végeztem” – vázolta Józsa.
Elmondása szerint azért választotta ezt a sportágat, mert így a téli szünet során edzésben tud maradni, és még jobban fel tud készülni a hamarosan rajtoló hardenduro-szezonra.
„Fűt a bizonyítási vágy is, hiszen ez mégis világbajnokság. Ezúton is szeretnék köszönetet mondani szponzoraimnak és szüleimnek, amiért támogatásukkal el tudtam jutni a vébére. Most az a célom, hogy az utolsó versenyen tovább javítsak pozíciómon, majd a két hét múlva Aradon rajtoló román bajnokság végén megvédjem a címemet” – tette hozzá a négyszeres országos bajnok Józsa.
Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.
Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.
Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.
A Recorder dokumentumfilmjében feltárt rendellenességek rávilágítanak a román igazságszolgáltatás súlyos rendszerszintű problémáira – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este.
A MOGYE beolvasztása után a román többségű marosvásárhelyi „mamutegyetem” soraiba kívánja olvasztani a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemet is. Az egyetemi egyesítés hírét keményen bírálja az Erdélyi Magyar Szövetség.
Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!