Az elmúlt napokban a szövetség közösségi oldalán szervezett szavazáson három sportolóra lehetett voksolni, a világelső és Európa-bajnoki címvédő Györgydeák Apor mellett a lengyel világbajnok Adrian Duszak és a kontinenstornán, illetve a vb-n is harmadik helyezett francia Hugo Rabeux volt versenyben a díj megnyeréséért.
A teqball szurkolók több mint ezer voksot küldtek be, az összesített szavazatok alapján pedig a székelyudvarhelyi klasszis végzett az első helyen, és érdemelte ki az Év Európai Sportolója címet a férfi egyéni kategóriában.
Györgydeák Apor 2023-ban Európa-bajnoki címet szerzett a Krakkóban rendezett Európai Játékokon, ahol a döntőben Adrian Duszakot győzte le, továbbá megnyerte a madridi és a podgoricai körversenyt, valamint ezüstérmes lett a thaiföldi világbajnokságon, ahol a fináléban vereséget szenvedett lengyel vetélytársától.
A székelyföldi versenyző az idei szezonnak nagyon motiváltan vágott neki, az év elején a Székely Sportnak úgy nyilatkozott, úgy érzi, hogy ebben az évben sokkal többet fog fejlődni minden téren, mert még több munkát fektet bele a felkészülésbe.
– hangsúlyozta Györgydeák Apor.
Számára emellett fontos szempont az is, hogy mindhárom kategóriában, férfi egyéniben és párosban, illetve vegyesben a különböző nemzetközi versenyeken is felérjen a csúcsra, és minél több aranyérmet gyűjtsön be.
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
Ha az erdélyi lakásárakat vesszük górcső alá, Kolozsvár továbbra is verhetetlen, és egyben toronymagasan a legdrágább romániai nagyváros. Érdekes aspektus azonban, hogy Nagyszebenben, Nagyváradon és Temesváron is gyorsabban emelkedtek a lakásárak.
Hivatásos politikusokra akkor is szükségünk van, ha sokszor legszívesebben a pokol fenekére kívánnánk őket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!