A székely világelsőt választották a legjobb európai teqballosnak

Horváth Bálint Ottó 2024. január 26., 13:18 utolsó módosítás: 2024. január 26., 13:25

Az Európai Teqball Szövetség szavazásán a székelyudvarhelyi világelső Györgydeák Aport választották az elmúlt év legjobb európai sportolójának a férfi egyéni kategóriában.

Györgydeák Apor 2023-ban Európa-bajnoki címet szerzett és ezüstérmes volt a világbajnokságon Fotó: Forrás: Györgydeák Apor

Az elmúlt napokban a szövetség közösségi oldalán szervezett szavazáson három sportolóra lehetett voksolni, a világelső és Európa-bajnoki címvédő Györgydeák Apor mellett a lengyel világbajnok Adrian Duszak és a kontinenstornán, illetve a vb-n is harmadik helyezett francia Hugo Rabeux volt versenyben a díj megnyeréséért.

A teqball szurkolók több mint ezer voksot küldtek be, az összesített szavazatok alapján pedig a székelyudvarhelyi klasszis végzett az első helyen, és érdemelte ki az Év Európai Sportolója címet a férfi egyéni kategóriában.

Györgydeák Apor 2023-ban Európa-bajnoki címet szerzett a Krakkóban rendezett Európai Játékokon, ahol a döntőben Adrian Duszakot győzte le, továbbá megnyerte a madridi és a podgoricai körversenyt, valamint ezüstérmes lett a thaiföldi világbajnokságon, ahol a fináléban vereséget szenvedett lengyel vetélytársától.

A székelyföldi versenyző az idei szezonnak nagyon motiváltan vágott neki, az év elején a Székely Sportnak úgy nyilatkozott, úgy érzi, hogy ebben az évben sokkal többet fog fejlődni minden téren, mert még több munkát fektet bele a felkészülésbe.

A legfőbb célom, hogy hódítsam vissza a világbajnoki címet. Meg szeretném mutatni, hogy én vagyok a legjobb”

– hangsúlyozta Györgydeák Apor.

Számára emellett fontos szempont az is, hogy mindhárom kategóriában, férfi egyéniben és párosban, illetve vegyesben a különböző nemzetközi versenyeken is felérjen a csúcsra, és minél több aranyérmet gyűjtsön be.