Két fővárosi, egy őszi és egy tavaszi tornával tudta le a nyolccsapatos mezőny az élvonal alapszakaszát. Mind a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, mind pedig a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK remekelt, a második és a harmadik helyen zártak, így összekerültek egymással az elődöntőben.
„Az utolsó napig kiélezett volt a küzdelem. A felsőházi rájátszásban való részvételt matematikailag a negyedik találkozó után bebiztosítottuk. De, hogy hányadikok leszünk a legvégén, az utolsó szett után dőlt csak el.
– mondta el a Székely Sport felkeresésére a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK edző-játékosa, György Szilárd.
Hozzátette, nagyon egyben volt a csapat, bár, neki nem ment annyira jól a játék, Sebastian Loso magabiztosan szállította a pontokat, míg Tamás Szabolcs és Sanduly Levente is nagyon jól asztaliteniszezett.
A Sepsi-SIC elleni párosmeccs valószínűleg a végletekig kiélezett lesz. De itt csak egy-egy találkozóra kell felkészülni, hangolni” – fejtette ki György Szilárd.
Oláh-Székely Olivér, a Sepsi-SIC asztalitenisz szakosztályának menedzsere úgy nyilatkozott, túlteljesítették magukat a visszavágók során, mert úgymond az első emberük, Huzsvár Erik nélkül kellett helyt álljanak, aki sérülés miatt nem tudott részt venni a tornán. A többiek viszont remekül játszottak, annak ellenére, hogy Demeter Lehel már az első naptól kezdve hátproblémákkal küszködött és így kellett játsszon a folytatásban, de hozni tudta a meccseket, csak két ellenfelétől kapott ki.
– közölte a Székely Sportnak Oláh-Székely Olivér.
Az elődöntős párharc kapcsán megjegyezte, nehéz előre megmondani, hogy melyik fél az esélyesebb a továbbjutásra, mert az alapszakaszban előbb vereséget szenvedtek Székelyudvarhelytől, ezúttal pedig nyertek ellenük.
De, a legjobb négy közé jutott csapat nagyon közel van egymáshoz, körbeverések vannak, mert a Steaua és a Beszterce ellen korábban nyertünk és ezúttal kikaptunk tőlük. Minden lehetséges, próbáljuk a legjobbat kihozni magunkból” – hangsúlyozta a szakosztály vezetője.
A férfi asztalitenisz felsőházi rájátszásának elődöntőjében Sepsiszentgyörgy–Székelyudvarhely és Bukaresti Steaua–Beszterce mérkőzéseket a tervek szerint áprilisban rendezik. A győztesek a döntőt játsszák, a vesztesek megkapják a bronzérmeket.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK eredményei, pontszerzői a tavaszi tornán
3–0 a Konstancai CSM-vel (Loso, Tamás, Sánduly),
2–3 a Bukaresti Steauával (Loso, Tamás),
3–1 az Újszentessel (Loso 2, Tamás),
3–0 a CSM Focșani-nyal (György, Loso, Tamás),
3–1 a Besztercei CSM-vel (Loso 2, Tamás),
2–3 a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-kel (Loso, Sánduly),
3–1 az U Craiovával (Loso 2, Tamás).
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC eredményei, pontszerzői a tavaszi tornán
3–1 az Újszentessel (Demeter 2, Kanabé)
3–0 a CSM Focșani-nyal (Turóczy, Demeter, Kanabé)
2–3 a Besztercei CSM-vel (Demeter, Turóczy)
3–0 a Konstancai CSM-vel (Kanabé, Turóczy, Moldoveanu)
3–1 az U Craiovával (Demeter 2, Kanabé)
3–2 a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK-kal (Demeter 2, Turóczy)
0–3 a Bukaresti Steauával
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Halálos kimenetelű baleset történt Csíkszentmihálynál szerda délelőtt – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Kíváncsi az erdélyi magyar közösség támogatására szánt magyar kormányzati pénzekre Vlad Gheorghe, Ilie Bolojan miniszterelnök tiszteletbeli tanácsadója.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!