Az elmúlt héten Bukarest adott otthont az U15-ös korosztályos asztaliteniszezők Top 16-os versenyének. Azaz, az országos ranglista első tizenhat legjobb játékosa szerepelt itt. Két székelyudvarhelyi sportoló is ott volt a mezőnyben, Toró Dávid és Bârdaș Márk. Utóbbi jól kezdett, megverte a későbbi ezüstérmest, de aztán teljesítménye visszaesett, végül a tizenötödik lett.
Toró, aki ebben az évben még az U13-as korosztályhoz tartozik, remekül menetelt, előbb a csoportkörben nyert mindenki ellen, aztán a kieséses szakaszban az elődöntőben állította meg Raul Creucu.
A György István által felkészített asztaliteniszező bronzérmet szerzett, az egész évi teljesítményének köszönhetően pedig januártól úgy lép át az U15-ösökhöz, hogy ő vezeti az országos ranglistát.
A Székelyudvarhelyi ISK legkisebb korosztálya, az U10-esek az Ezüstütő elnevezésű versenyen voltak, amely kiírás egyben az országos csapat- és egyéni versenynek számít. A György Szilárd által irányított fiúk két együttessel neveztek. A Pozsonyi Tamás, Miklós Sándor és György Hunor összetételű gárda a hatodik, míg a Bán Zalán, Hermány Magor és Balázs Ádám trió a tizenhatodik lett. Egyéniben ott voltak a főtáblán, a legjobb 32 között búcsúztak.
A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.
Igazi szupersztár szerződését jelentette be a Csíkszeredai Sportklub pénteken közösségi oldalán: a jégkorongcsapat tagja lett a kanadai Nick Ritchie, aki pályafutása során 519 NHL-meccsen játszott.
Pénz után kutattak az ismeretlen tettesek, akik három autót is feltörtek vasárnap Csíkszentmártonban az esti szentmise ideje alatt, a templom közelében. Az egyik járműből elloptak egy táskát, amely 3000 lejt tartalmazott. A rendőrség nyomoz.
Bár joggal döbbentett meg sokakat a csütörtök esti hír, hogy Kolozsvárott egy masszázsszalon ázsiai alkalmazottai körében leprás megbetegedést diagnosztizáltak, éppen Románia az az ország, ahol a mai napig működik lepratelep.
Leprás (Hansen-kór) megbetegedést igazoltak Kolozsváron – jelentette be csütörtök este a bukaresti egészségügyi minisztérium.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!