A 11. forduló szombati mérkőzései után vasárnapra már csak a dobogósok sorrendje volt kérdéses, ezért nagy érdeklődés övezte az éllovas Minimobila és az őt követő csibai Ajax összecsapását. Az első negyedóra feszült hangulatban zajlott, de a vásárhelyi csapat két gyors góllal magához ragadta a játék irányítását, majd még háromszor zörrent a csibaiak hálója. Az Ajax nem adta fel kétgólosra faragta hátrányát, de már nem tudta behozni a lemaradást (5–3).
Győzelmével egy év kihagyás után ismét a vásárhelyi csapat vitte el a Café Sport-trófeát, míg a tavalyi győztes, a somosdi Manchester a második, Csiba a harmadik helyen végzett. Utóbbi csapat idén nevezett be először a bajnokságba, zömével tizenéves fiúkkal, és céljuk csupán annyi volt, hogy a tabella első felében zárjanak. Ezzel szemben viszont egy lépésre kerültek a bajnoki címtől – tudtuk meg Tanászi János csapatvezetőtől.
A díjkiosztón a somosdiak és a csibaiak elismerték a Minimobila fölényét, amely tapasztalattal, nyugodtan, céltudatosan focizta végig a bajnokságot. A résztvevő csapatok már most érdeklődtek a következő versenykiírás iránt, továbbá javaslatokat tettek a szervezőknek a szabályzat módosítására, az elhalasztott mérkőzések, esetleges játékvezetői bántalmazások és a közbiztonság tekintetében.
A Sepsi OSK csupaszív tulajdonosa, Diószegi László nem szokványos klubelnök. Fontos számára, hogy tisztelettel bánjon a szurkolókkal, időnként megpróbálja részletesebben elmagyarázni nekik döntései okát. Erről és a kiesést követő időszakról kérdeztük.
Egyre súlyosabb következmények fenyegetik a Sepsi OSK középpályását: Cosmin Matei ügye a Nemzetközi Sportdöntőbíróság (TAS) elé került, miután a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) fellebbezett a korábbi, Romániában hozott felmentő döntés ellen.
Több felvétel is nyilvánosságra került a pénteki marosvásárhelyi gyalogátjárós gázolásról. Az egyik sofőr fedélzeti kamerája, illetve egy térfigyelő kamera is rögzítette az esetet.
Konfliktus tört ki egy kereskedelmi cég alkalmazottai között a harmadik műszakban Nagybányán, rendőröknek kellett beavatkozniuk – tájékoztatott szombat este Florina Meteș, a Máramaros Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
Az Erbașu építőipari vállalat közlése szerint immár 25 százalékban elkészült az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak–Bisztraterebes szakaszával.
Dan Tanasă ismét idegengyűlölő felhívást tett közzé. Ám mielőtt bólogatna, jusson eszébe, hogy számára Ön is idegen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!