Pénteken délben Linz-ben, a férfi asztalitenisz Európa Kupa D csoportjának harmadik fordulójában a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a PTE-PEAC Pécs együttesével nézett farkasszemet.
A György István által felkészített gárda az utolsó szalmaszálba kapaszkodott, hiszen elveszítette előző két találkozóját. A magyar címvédő egy összecsapást játszott, ezt megnyerte a házigazdák ellen.
Három párharcot kellett rendezni, ezeken roppant szoros volt a csata, a mérleg nyelve rendre a pécsiek felé mozdult el, két meccset is az ötödik szettben, a szuper tiebreak-ben nyertek meg.
Ezzel eldőlt, hogy az ISK-SZAK utolsó, szombat déli, a horvát Libertas Marinkolor mérkőzésének eredményétől függetlenül már nem juthat tovább, így számukra zárul a nemzetközi porond idei kiírása.
Férfi asztalitenisz Európa Kupa, D csoport, 3. forduló:
PTE-PEAC Pécs–Székelyudvarhelyi ISK-SZAK 3–0.
Pető Zsolt–Lucian Munteanu 3–1,
Demeter Lehel–Sebastian Loso 3–2,
Gerold Gábor–György Szilárd 3–2.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Az utolsó edzés előtti technikai értekezleten, a Szlovákiába való elutazás előtt rosszul lett Mircea Lucescu, a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, akinek sikerült stabilizálni az állapotát.
Tűz ütött ki egy raktárban Szentegyházán, az egykori vasgyár területén. Az épületben pelettet és brikettet gyártottak. A helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.
Március 18-án lezárult a levélszavazáshoz szükséges regisztráció azoknak a magyar állampolgároknak, akik nem rendelkeznek magyarországi lakóhellyel. A további teendőket Grezsa Csabával, Magyarország kolozsvári főkonzuljával jártuk körül.
RO-Alert üzenetben kaphatnak telefonos riasztásokat a román állampolgárok akkor, amikor az energiafogyasztásuk eléri a szerződésben meghatározott határérték 80 százalékát.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!