Csütörtök délelőtt Linzben kezdte meg szereplését a második számú európai kiírásban a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK. A György István által irányított gárda igazán két kemény párharcot játszott.
A nap első összecsapása jól indult a székelyföldieknek, a házigazda, SPG Linz elleni első párharcot Sebastian Loso megnyerte. A folytatás már nem volt ennyire sikeres, György Szilárd és Lucian Munteanu vereséget könyvelt el a koreai és a szlovák idegenlégiósokkal szemben. A negyedik meccsen megvolt a lehetőség, hogy Loso kiegyenlítsen, az ötödik szettben dőlt el a csata, amelyet 6–5-re az ellenlábas húzta be.
Az esti mérkőzésen az olasz ASD Cagliarival szemben Loso és Cservik Krisztián alul maradt, György szépített. Aztán következett egy újabb idegtépő csata, ezúttal is az úgynevezett szuper tiebreak volt a döntő – a taljánok javára.
A csoportból az első két helyezett jut tovább, az ISK-SZAK pénteken és szombaton egyaránt fél 12-től játszik: a magyar bajnok, a Pécsi PEAC, illetve a horvát Libertas Marinkolor ellen.
Férfi asztalitenisz Európa Kupa, D csoport
1. forduló: Udvarhelyi ISK-SZAK–SPG Linz 1–3.
Sebastian Loso–Promberger J. 3–0,
György Szilárd–Kim T. 0–3,
Lucian Munteanu–Kaluzny S. 0–3,
Loso–Kim 2–3.
2. forduló: Udvarhelyi ISK–ASD Cagliari 1–3.
Loso–Amato A. 2–3,
Cservik Krisztián–Campos J. 0–3,
György–Giovannetti T. 3–1,
Loso–Campos 2–3.
Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.
Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Az állatvédelemről sokáig legfeljebb akkor esett szó, amikor egy-egy megrázó eset felkavarta a közvéleményt. Az elmúlt évtizedekben azonban csendes, mégis mélyreható változás zajlott le Erdélyben. Riportunkban ennek az átalakulásnak jártunk utána.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!