Hirdetés

A hírnév árnyoldala: a Djokovics-ügy

Fotó: Facebook/Novak Djokovics

2022. január 06., 12:56

Lassan véget ér a Novak Djokovics-szappanopera: a világelső szerb teniszsztártól végül az ausztrál hatóságok megtagadták a belépést, így nem vehet részt a Melbourne-ben hamarosan kezdődő Ausztrál Openen.

2022. január 06., 12:56

A sportoló ugyanis nem szolgáltatott megfelelő bizonyítékot arra, hogy megfelel az országba lépés követelményeinek, így érvénytelenítették a vízumát.

Magyarán: nincs beoltva, és szabályok szerint a nem ausztrál állampolgárokat ilyen esetben kitoloncolják.

Hirdetés

Olyan országról beszélünk, ahol a 16 év feletti lakosság 90 százaléka már két vakcinán is túl van, tehát nem a hasukból beszélnek, a szigorú rendeleteknek van logikájuk.

Amikor az ember elér egy bizonyos életkort, a környezete elvárja tőle, hogy benőjön a feje lágya, és ne kövessen el olyan gyerekes csínytevéseket, mint mondjuk tízéves korában. Ez még az élsportolók esetében is így van, egy harmincvalahány esztendős többszörös bajnoknak már nem lehet ugyanazt elnézni, mint ifjúsági korban szárnyát bontogató társának. Sok tényezőtől függ, hogy mikor kezdjük komolyan venni az életet, a szakmát vagy hivatást, amit választottunk. Gyerek maradhatsz harminc, negyven éves korodra is, de a szabályokat akkor is be kell tartani.

Nem mész át a piroson, nem száguldasz egyirányú utcában a forgalommal szembe, nem sétálsz meztelenül az emberek között, és éjfélkor nem bömbölteted a magnót egy társasházban.

Vannak bizonyos társadalmi szabályok, némelyek íratlanok, de ettől működik a világ, úgy ahogy.

Rengeteg tehetséges ember lesz fiatalon híres és gazdag. Néhányukra még az is ráfogható, hogy megérdemelten, és nem különféle érdekcsoportok látják úgy, hogy csúcsra kell járatni az illetőt. A valódi tehetség világokat hódíthat, példaképpé válhat. Csakhogy a gazdagság, a hírnév, az elismertség még nem garancia arra, hogy valaki ne maradjon infantilis, és ne akarja minden áron szembe röhögni a világot.

Az emberek nagy többsége megérti, vagy legalábbis próbája elfogadni, hogy sajnos olyan időket élünk, amikor bizonyos intézkedések, ha nem is tetszenek, és nem tesznek boldoggá, de a magunk vagy mások érdekébe szükségesek és be kell tartani őket. Nyilván, a járvány keresztbe tett a sportolóknak is, bajnokságok szüneteltek, lettek elhalasztva vagy törölve, és így tovább. Nem lehet csodálkozni azon, hogy a sportemberek frusztráltaknak érzik magukat.

Nagyrészük nyelt egy nagyot, és különösebb cirkusz nélkül elfogadta az intézkedéseket, melyek elsősorban az ő érdekükbe lettek meghozva. Ám Djokovics nem először próbálja kijátszani a szabályokat. A világelső teniszező feleségével együtt már a járvány kitörésekor pedzette, hogy nem nagyon hisz ebben az egész koronás őrületben. Hogy megmutassa, menyire fittyet hány a szabályokra, tavaly teniszturnét szervezett, ahol – láss csodát! – vele együtt több teniszező is megfertőződött.

A történtek után a világelső bűnbánó képpel kijelentette: hibázott. Csak éppen a megfelelő következtetéseket nem vont le belőle.

Továbbra is úgy hiszi, ő a kivétel, akire a többi halandóra kiszabott szabályok nem érvényesek. Csakhogy az ausztrál hatóságban emberére akadt, és ha vérző szívvel is – hiszen a turnéra nézve komoly érvágás Djokovics távolmaradása –, de nem engedtek a negyvennyolcból.

Novak Djokovics egy végtelenül szimpatikus, kivételes tehetségű sportember. De úgy látszik, nála is összegyűlt az a pénz és hírnév, ami elég ahhoz, hogy abban a téves tudatban éljen, hogy minden és mindenki fölött áll, sebezhetetlen, különb mindenkinél, és ami másnak nem szabad, neki egyenesen ajánlott.

Ám ezúttal akkora tenyerest kapott a sorstól, hogy azt még sokáig megemlegeti. Makacsságával elsősorban ő veszít, még ha ezt soha az életben nem fogja elismerni.

Kapcsolódó

Kapcsolódó

1 hozzászólás
Hirdetés

Ajánljuk még

Dél-Korea legyőzésével biztosan éremmel zárja a vébét a romániai hokiválogatott

Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.

A Vajdahunyadi Corvinul feljutott a Szuperligába

Matematikailag is bebiztosította feljutását a labdarúgó Szuperligába a Vajdahunyadi Corvinul, miután a 2. Liga felsőházi rájátszásának 8. fordulójában 2–0-ra legyőzte az FC Voluntari együttesét.

Székelyhon

A kormánybuktatás után George Simion már azt kéri a magyaroktól, hogy csatlakozzanak az AUR-hoz

Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.

`
Krónika

Dráma a magyarfenesi gólyafészekben

Vasárnap délután elfoglalta a magyarfenesi gólyafészket a hajlék tavalyi lakója. A Sáromberkén gyűrűzött 2031-esnek azonban pünkösdire sikerült a királysága, hazaérkezett a fészek idei ura és a tojóval együtt kemény harcok árán visszafoglalták a fészket.

Krónika

Simion bírálja az RMDSZ-t, az AUR-ba hívja a magyarokat

Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.

Főtér

Megkérdezték a népet, hova utazik majálisozni, lehangoló válasz érkezett…

… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.

Ez is érdekelheti

Vastaps a legjobbaknak: díjazták a város kiválóságait a kézdivásárhelyi sportgálán

15 sportág 213 sportolóját és 34 edzőjét tüntették ki a kézdivásárhelyi sportgálán, ahol ünnepélyes keretek között tisztelegtek azok előtt, akik egész évben keményen dolgoznak azért, hogy jó hírét keltsék a céhes városnak a nagyvilágban.

A Steaua otthonában a Sepsi OSK, megismerjük a kisebbik európai kupák döntőseit

Újabb lépést tehet a Szuperliga felé a Sepsi OSK, amely csütörtökön este a Bukaresti Steaua otthonában játszik, míg az Európa Ligában és a Konferencia Ligában az elődöntők visszavágóit rendezik.

Drámai csatában jutott vb-negyeddöntőbe Románia

Hatalmas küzdelemben harcolta ki szerdán este a továbbjutást a román női asztalitenisz-válogatott a londoni világbajnokságon: az Eb-ezüstérmes együttes 3–2-re legyőzte Egyiptomot, és bejutott a legjobb nyolc közé.

Történelmi lehetőség előtt a háromszéki karatéka: a felnőtt Eb-n indul Török Panka

Lezárult a kvalifikációs időszak a május 20–24. között, a németországi Frankfurtban megrendezésre kerülő felnőtt karate Európa-bajnokságra, ahol különleges lehetőség vár a Sport-All Sport Club fiataljára.

Több mint 300 fiatal úszó érkezik a Csíki Csobbanóba

Ötödik alkalommal rendezik meg Csíkszeredában a 4Seasons Kupa nemzetközi úszóversenyt, amelyre 19 klubtól összesen 338 fiatal sportoló nevezett Romániából és a Moldovai Köztársaságból.

A Bayern vagy a PSG jut be a döntőbe? – szerdán a tévében

Ma este kiderül, ki lesz az Arsenal ellenfele a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében. A Veszprém a kézi BL négyes döntőbe jutásért harcol, a Corvinul pedig feljuthat a Szuperligába.

Az FK Csíkszereda megcsinálta, a Sepsi OSK tovább küzd érte – Helyzetbe hozunk!

Az FK Csíkszereda bebiztosította bennmaradását a Szuperligában, míg a Sepsi OSK kiélezett harcban küzd a feljutásért. Lejártak a hokivébés küzdelmek, kézilabda, asztalitenisz és a Lex Novák is fókuszba került.

Arsenal vagy Atlético? Megismerjük a BL-döntő egyik résztvevőjét – keddi sportműsor

Döntetlenről várják a visszavágót a felek, így minden nyitott: kedd este kiderül, az Arsenal vagy az Atlético Madrid jut a Puskás Arénában rendezendő BL-döntőbe. A kínálatban tenisz, kézilabda, kosár és kerékpár is szerepel.

Kiemelkedő székelyföldi teljesítmények a Román Lovas Szövetség Kupáján

Szép eredményekkel tértek haza a székelyföldi lovasok a hazai díjugrató sportág egyik legrangosabb megmérettetésről. A Román Lovas Szövetség Kupáján többen érmes, illetve dobogóhoz közeli helyezéseket értek el.

Bravúros szereplés Szőcs Bernadettéktől a londoni vébén

A világranglistán 7. román női asztalitenisz-válogatott kiváló teljesítménnyel jutott tovább a londoni világbajnokság csoportköréből. Az egyenes kiesési szakaszban késő este Hollandia ellen folytatja szereplését.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!