A csíksomlyói búcsúba jött el családjával Kovács „Kokó” István, olimpiai bajnok, a Magyar Ökölvívók Szövetségének elnöke. Újra sikeressé tenné Magyarország ökölvívását, aminek sok szempontból példát mutat a Székelyföldön folyó munka.
Az idei Tusványosra meghívót kapott Kovács István is, ismertebb nevén „Kokó”, aki profi ökölvívó karrierje alatt nyert világbajnoki címet, Eb-címet, olimpiai aranyat is. Tusnádfürdőn megosztotta pályafutása legfontosabb tapasztalatait és tanulságait.