Potyogtak a gólok a Kovászna megyei labdarúgó 4. Liga 21. fordulójában, a hat mérkőzésen összesen 46 találat született. A játéknap rangadóján Zágon magabiztosan győzedelmeskedett Barót felett.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
Hivatalosan is bemutatták a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányaként Gheorghe Hagit. Az egykori aranygeneráció meghatározó alakja hosszú időre tervez, és merész célkitűzéseket fogalmazott meg.
Első körben nem kapott UEFA-licencet a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában érdekelt Bukaresti Rapid és az FC Argeș, de a döntés még nem végleges. Mindkét klub fellebbez, és jó eséllyel rendezheti a helyzetet az április végi határidőig.
Egyetlen forduló maradt hátra a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának alapszakaszából, és már csak egyetlen nyitott kérdés maradt: a Székelyudvarhelyi Roseal vagy a Szentegyházi Vasas végez a felsőházi rájátszást érő negyedik helyen.
Nagyarányú vereségbe szaladt bele az üldöző Marosvásárhelyi Vulturii, miközben az éllovas Academica Transilvania újra megszerezte a győzelmet, és tovább növelte előnyét a Maros megyei labdarúgó 4. Liga 18. fordulójában.
Az elődöntőket rendezik hétfőn a teremlabdarúgó Román Kupában, az első párharcban a Marosvásárhelyi VSK a Dévai Westtel játszik, majd a második összecsapáson a házigazda és címvédő Székelyudvarhelyi VSK a Galaci Uniteddel csatázik.
A Csíkszeredai KSC 4Seasons megőrizte előnyét a szentegyházi zárótornán, és megnyerte a Hargita megyei női kézilabda-bajnokságot. A bajnokcsapatban pályára lépett a snowboardos olimpikon, Mandel Kata is.
Mindkét székelyföldi futsalcsapat bejutott a Román Kupa négyes döntőjébe. Hétfőn a székelyudvarhelyi sportcsarnokban játsszák az elődöntőket, másnap a döntőt. Külön ágra kerültek.
Meggyőző játékkal és biztos sikerrel zárta hazai szereplését a Sepsi-SIC a női kézilabda A divízió felsőházi rájátszásában, a háromszéki együttes a Kolozsvári CSU ellen diadalmaskodott.
Tizenhárom évesen Székelyudvarhelyről indult el, hogy valóra váltsa álmait. 2007-ben született Mihály Hanna első profi szerződésével a zsebében, székely virtussal a szívében, mély alázattal készül arra, hogy az NB I-es mezőny meghatározó alakjává váljon.
Továbbra is szoros a küzdelem a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában: a Sepsi OSK győzelme után az éllovas Corvinul és az FC Voluntari is hozta a kötelezőt, így nem változtak az erőviszonyok az élmezőnyben.
Az FK Csíkszereda két játékosa is kezdő volt a romániai női labdarúgó-válogatottban, amely magabiztosan verte Ciprust, míg a magyarok hét gólt szerezve múlták felül Észak-Macedóniát a vb-selejtezőkön.
A magyar női jégkorong-válogatott 4–1-re legyőzte Norvégiát a budapesti, káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban rendezett divízió I/A világbajnokság zárómérkőzésén, és ezzel a második helyen fejezte be a tornát.
Változatos kínálat várja a sportkedvelőket vasárnap: a labdarúgás viszi a prímet, de képernyőre kerül motorsport, úszás és röplabda is. Emellett kupadöntőket rendeznek a román és a magyar kézimezőnyben is.
Véget ért a kézdivásárhelyi U18-as divízió II/A-s jégkorong-világbajnokság, a torna utolsó meccsén, szombaton este a házigazda Románia és Horvátország lépett jégre a Deme László Műjégpályán, a tét a bronzérem volt.
Jobban rangsorolt együttes otthonában tudott nyerni a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, hosszabbítás után múlta felül az FC Argeș Pitești-et a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 30., utolsó fordulójában.
Hátrányból fordítva, idegenben diadalmaskodott a Kézdivásárhelyi SE a harmadosztályos labdarúgó-bajnokságban, első győzelmét aratva a felsőházi rájátszásban, míg a Sepsi OSK II. a bajnokesélyes otthonában kapitulált.