Hirdetés

A mezőny a Rapid hátát nézi

A Rapid egy lépéssel mindenki előtt jár
Fotó: Facebook/FC Rapid 1923

2022. augusztus 31., 00:09

Tovább folytatódik a Bukaresti Rapid szárnyalása a labdarúgó Szuperligában, a fővárosi együttes kedden este ha nagy nehézségek árán is, de legyőzte a Kolozsvári U-t és három ponttal vezeti az alapszakaszt.

2022. augusztus 31., 00:09

Ellentétes célokkal várta a két együttes a találkozót: a házigazda Rapid siker esetén három pontra ellépget az élen, míg az U egy győzelemmel megduplázná eddig szerzett pontjainak számát és elkezdhet kapaszkodni felfele.

Hirdetés

A találkozón teljesen nyitott játékot hozott, az Eugen Neagoe által felkészített U is több ígéretes támadást vezethetett, ám sem a kolozsvári csapat, sem a házigazda Rapid nem tudott igazán komoly lehetőséget kialakítani az első negyvenöt perc alatt.

Adrian Mutu tanítványai sokkal határozottabban jöttek ki az öltözőkből, uralták a meccset és egyre veszélyesebb helyzeteket kezdtek kialakítani. A fordulópont a 76. percben történt: hazai szögletet követően több lövést is leadtak a hazaiak, az utolsó elérte a vendégektől Ispas kezét, George Găman játékvezető pedig rögtön büntetőt ítélt. A 11-est végül a 80. percben végezte el Dugandzic, védhetetlenül lőtt a hálóba.

A hosszabbításban a Rapid növelhette volna előnyét, ám rá is fázhatott volna, de az egész meccsen sokat hibázó Ely Fernandes nem tudta kihasználni nagy ziccerét.

A Rapid megszerezte szezonbeli hatodik győzelmét és három ponttal vezet az egy meccsel kevesebbet játszott Konstancai Farul előtt. Az U pedig maradt a mezőny végén, a 14. helyen.

Labdarúgó Szuperliga, 8. forduló
Bukaresti Rapid–Kolozsvári U 1–0 (0–0)
gólszerző Dugandzic (80., 11-esből)

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, 8. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz

FC Hermannstadt:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Zúgtak a magyarellenes rigmusok a Steaua stadionjában (videóval)

Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.

Valahogy összehozta a továbbjutást a Sepsi OSK

Túlóráznia kellett a Sepsi OSK-nak a CSM Slatina otthonában. A hosszabbításban szerzett találatokkal a háromszékiek idén is ott vannak a labdarúgó Román Kupa csoportkörében.

Székelyhon

Jelentkezett több mint 10 millió eurós nyereményéért a hatos lottó nyertese

Átvette nyereményét szerdán a hatos lottó rekordösszegű fődíjának nyertese - közölte a Román Lottótársaság. A nyeremény értéke 52,839 millió lej, azaz több mint 10,07 millió euró.

`
Krónika

Mit építhetünk ezután engedély nélkül?

Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.

Krónika

Kollai István Kolozsváron: közösen finomítjuk a magyarságpolitikát

A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.

Főtér

Ha vasárnap, akkor drónvadászat Románia egén…

… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!

Ez is érdekelheti

Egy csapat átkérezkedett a másik ligába, elkészítették az Udvarhely és a Csík körzeti menetrendjét

A Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület kisorsolta az 5. és 6. Liga 2026–2027-es idényének menetrendjét. Az előzetesen közöltekhez képest egy változás történt a Csík körzeti összetételében.

Megismerte ellenfeleit a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda a Román Kupa csoportkörében

Kisorsolták a labdarúgó Román Kupa 2026–2027-es idényének csoportjait. A két székelyföldi együttes idén elkerülte egymást. Mutatjuk, milyen ellenfeleket kaptak.

Összetartás az ifi hokiválogatottnál, a székelyföldi csapatok adják a keret zömét

A romániai U20-as jégkorong-válogatott Csíkkarcfalván kezdi meg a felkészülést a 2026–2027-es idényre. A fiatalok négynapos edzőtábort tartanak, a keretbe kizárólag a hazai bajnokságokban szereplő játékosok kaptak meghívót.

Nagy változás jöhet a kézilabda-közvetítésekben, a TVR és a Digi Sport verseng a jogokért

Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.

Hivatalosan is csődvédelem alá került a Kolozsvári CFR, ez vár a klubra a továbbiakban

Újabb fejezethez érkezett a Kolozsvári CFR pénzügyi válsága: a Kolozsvári Törvényszék elfogadta a klub kérelmét, így hivatalosan is megkezdődött a fizetésképtelenségi eljárás.

Zúgtak a magyarellenes rigmusok a Steaua stadionjában (videóval)

Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.

Újabb forduló rajtol az élvonalban, a Szuperkupáért játszanak a kézilabdázók

Elkezdődik a hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hatodik fordulója, a férfi kézilabázók a Szuperkupa elődöntőjében lépnek pályára. A külföldi focimeccsek mellett kerékpározás, tenisz és golf színesíti a pénteki kínálatot.

A Fradi nyert Törökországban, a Craiova nem bírt örmény ellenfelével

Nem tudta kihasználni a hazai pálya előnyét az Universitatea Craiova az Ararat-Armenia ellen, míg a Ferencvárosi TC győzni tudott a Trabzonspor otthonában. A magyar gárda így előnyből várhatja az Európa Liga-selejtező playoffjának visszavágóját.

Elcsípte az utolsó kiadó helyet, bejutott a csoportkörbe az FK Csíkszereda

Alaposan megküzdött az FK Csíkszereda a labdarúgó Román Kupa csoportköréért, miután nehezen bírt a másodosztály sereghajtójával, a Bukaresti Steauával. A Hargita megyei gárda végül hosszabbításban behúzta a meccset és kiharcolta a továbbjutást.

Székelyföldi párharcokkal indul a harmadosztályú bajnokság

Elkészítették a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának menetrendjét, a csütörtök délutáni sorsolást követően kiderült, hogy a nyitófordulóban két székelyföldi párharcot is rendeznek.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!