Az M4 Sportnak, valamint az m4sport.hu ingyenesen elérhető webes csatornáinak köszönhetően a téli sportok kedvelői egyetlen fontos pillanatról sem maradnak le – adta hírül a hirado.hu.
A hivatalos megnyitó előtt két nappal, február 2-án kezdődik a XXIV. téli olimpiai játékok, amelynek Peking ad otthont. Számos magyar vonatkozású versenyen izgulhatunk, és tanúi lehetünk olyan sporttörténeti pillanatoknak, mint Kozuback Kamilla szereplése, ő az első magyar hódeszkás, aki téli olimpián versenyezhet. De ne felejtsük el a rövidpályás gyorskorcsolyázóikat sem, esetükben már önmagában is sporttörténelem, hogy magyar sportoló címvédőként állhat rajthoz téli ötkarikás játékokon.
„A közmédia nézői – ahogyan a nyári ötkarikás játékok ideje alatt megszokhatták – most is minden magyar vonatkozású eseményt élőben követhetnek az M4 Sporton, vagy az m4sport.hu-n. Webes csatornáink broadcast minőségben biztosítják a nézői élményt, és az összes magyar műsorszámot magyar kommentárral közvetítjük.
– fejtette ki Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója.
Az élő közvetítések mellett a helyszínen, Pekingben több stáb is dolgozik majd, hogy a magyar sportolókat azonnal meg tudják szólaltatni a közmédia csatornáin. Ezen kívül rendszeres napi összefoglalókat is láthatnak a nézők.
Az M4 Sporton kívül a téli olimpián elért eredményekről rendszeresen beszámol a Kossuth Rádió Sportvilág című műsora, amelyet hétköznap 23 óra 30 perctől, hétvégén pedig 22 órától hallhatnak, de természetesen az M1 és Duna Nemzeti Sporthíradója is követi az eseményeket.
Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.
A Bölöni, az erdélyi legenda című alkotás országos premierjét a Vándormozi keretében ezen a héten Székelyföld legnagyobb városaiban tartják. Közönségtalálkozóval koronázzák meg a bemutatókat.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
Ki kell menekíteni az ukrán határ menti Tulcea megyei Plauru falu lakóit az ukrán kikötői infrastruktúra elleni éjszakai orosz támadások után – derült ki hétfőn.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!