Közel 120 csapat indult a 2017/18-as, U17-es korosztályú román labdarúgó-bajnokságban, húsz együttes az Elit Ligában, a többiek pedig az országos bajnokság (ob) tíz csoportjában.
Az FK Csíkszereda két különböző csapatot indított, és mindkettő csoportgyőztes lett. Az alapszakaszt követően a tíz ob-csoportgyőztes közül a legjobb nyolc vehetett részt a két zónadöntőt.
A Valentin Suciu és Keszler Áron edzők által felkészített FK Csíkszereda I. csapata (2001-ben született gyerekek) hazai pályán nyerte meg a zónaszakaszt, Dusinszky Zoltán és Kurucsai Milán edzők együttese, az FK Csíkszereda II. csapata (kisebbek, 2002-ben születettek) pedig Voluntari-ban diadalmaskodott.
Csíkszeredában
Elődöntő: FK Csíkszereda I.–Jászvásári Poli CSM 3–0 (2–0), gólszerzők: Fülöp Valentin, Szfárli Hunor és Simó Csongor; Temesvári Poli–Kolozsvári CFR 2–1 (1–0).
A döntőben: FK Csíkszereda I.–Temesvári Poli 6–1 (1–0), a győztes csapat gólszerzői: Incze Huba, Csala Tibor, Simó Csongor, Bencze Krisztián, Szfárli Hunor és Máthis Mátyás.
Voluntari-ban
Elődöntő: Bukaresti Metaloglobus–FK Csíkszereda II. csapata 2–4 (0–3), az FK gólszerzői: Marius Corbu 2, Baga Szabolcs és Szondi Botond; és FC Voluntari–FC Viitorul Pitești 2–0 (0–0).
A döntőben: FC Voluntari–FK Csíkszereda II. csapata 2–4 (1–0), a győztes csíki csapat gólszerzői: Marius Corbu 2, Incze Zsombor és Casiadi Soma.
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!