A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) szerdai tájékoztatása szerint a férfi élvonalból az FCSB, az FC Botoșani, az Universitatea Craiova, a Chindia Târgoviște, a Konstancai Viitorul, a Sepsi OSK, a bajnoki címvédő Kolozsvári CFR, az Astra Giurgiu, a Bukaresti Dinamo és az FC Argeș kapta meg az UEFA-licencet.
Ezek a klubok részt vehetnek tehát az európai szövetség sorozataiban, amennyiben a bajnokságban, vagy a kupában erre feljogosító helyen végeznek.
A Sepsi OSK számára a jelenlegi negyedik hely megtartása tűnik reális célkitűzésnek, és amennyiben a Román Kupában az első számú esélyes U Craiova diadalmaskodik,
a háromszékiek az alsóház legjobbjával vívnának külön párharcot, hogy részt vegyenek a következő szezontól rajtoló UEFA Konferencia Liga selejtezőjében.
Az 1. Liga bajnoka a Bajnokok Ligája első selejtezőkörébe, a második helyezett és a kupagyőztes egyaránt a Konferencia Liga második selejtezőkörébe kvalifikál.
A női élvonalból egyedüliként a Kolozsvári U Olimpia szerezte meg az európai kupainduláshoz szükséges licencet.
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
A Sepsi OSK stadionjában rendezi meg a Kolozsvári U a soron következő hazai európai kupamérkőzését. A kincses város klubvezetése hivatalosan is bejelentette, hogy az Untold fesztivál miatt kénytelen költözni.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
Alapjaiban megrázta a romániai szociális ellátórendszert a Bihar megyében engedélyek nélkül működtetett menhelyek körüli, a szervezett bűnözés elleni ügyészség eljárása nyomán kirobbant botrány. A Krónika helyszíni riportja.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!