A válogatottak mérkőzései miatt hétvégén az élvonalbeli és a másodosztályú labdarúgó-bajnokságban sem rendeznek fordulót, de a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda a nemzetközi szünet alatt is igyekszik formában maradni.
A székely csapatok november 11-én, szombaton 11 órától a sepsiszentgyörgyi Városi Stadionban játszanak edzőmeccset – adta hírül közösségi oldalán a Sepsi OSK.
A háromszéki klub közleményében megjegyzik, hogy a mérkőzést zárt kapuk mögött rendezik.
Az 1. Ligában jelenleg a 12. helyen álló Sepsi OSK november 19-én a sereghajtó Academica Clinceni vendégeként kezdik meg az alapszakasz visszavágóit. Ezt követően a piros-fehérek a Chindia Târgoviște ellen lépnek pályára egymás után kétszer, előbb otthon a bajnokság 17. fordulójában, majd idegenben a Román Kupa negyeddöntőjében.
A második vonalban kilencedik helyezett FK Csíkszereda legközelebb november 20-án játszik tétmérkőzést, a ligautolsó Dacia Unirea Brăila otthonában. Ezt követi az Unirea Slobozia elleni csíkszeredai bajnoki november utolsó hétvégéjén.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
A Beszterce-Naszód megyei Magyardécsében a cseresznye nem egyszerűen gyümölcs, hanem évszázadok óta a megélhetés és az identitás része. A Balla házaspár története megmutatja, hogyan próbál életben maradni Erdély egyik leghíresebb cseresznyetermő vidéke.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!