A Gyergyószentmiklósi VSK és a Kézdivásárhelyi SE néhány nappal korábban már egyszer összemérte a tudását, akkor a gyergyóiak győztek idegenben 2–0-ra, most azonban fordult a kocka. A KSE több helyzetet tudott kialakítani a hazai kapu előtt és ugyan az első félidőben nem esett gól, a második játékrész elején szerzett kétgólos előny megérdemelt volt. A vezető találatot Bandi Álmos fejelte be egy pontos beadás után, majd nem sokkal később egy szögletet követően Gergely Alpár volt eredményes.
Voltak lehetőségei a VSK-nak is, de gólt végül csak egyet sikerült elérniük, a 78. percben egy szabadrúgásból beívelt labdára a friss igazolás Dragoș Circa érkezett jó ütemben és kapásból laposan lőtt a hosszúba, ezzel szépített a 3. Liga újonca. Mint később kiderült, ezzel a végeredményt is beállította a mintegy 150 néző előtt zajlott felkészülési mérkőzésen.
Egyazon időpontban lépett pályára vasárnap este a férfi kézilabda Európa-bajnokságon a magyar és a román együttes. Előbbiek alaposan megdolgoztak a sikerért, utóbbiak elfogytak a második félidőben.
Tapasztalt székelyföldi labdarúgót igazolt az elmúlt napokban a labdarúgó 3. Liga 1. csoportjának éllovasa, a Șoimii Gura Humorului.
Már erős szagot árasztott egy 47 éves férfi bomlásnak indult holtteste egy csíkszeredai lakásban, amikor megtalálta a rendőrség hétfőn. A holttestet boncolás céljából elszállították, és vizsgálják a halál körülményeit.
Hamis tartalmak terjednek az interneten, a célzott csalási módszerre figyelmeztet az egyik legnagyobb romániai bank, a Banca Transilvania. A csalók célja, hogy megszerezzék a bank ügyfelek személyes és pénzügyi adatait.
Vasárnap nagy kiterjedésű tűz ütött ki a Nagyváradi Egyetem egyik épületében, amelynek következtében egy műhely és egy mérnöki laboratórium teljesen megsemmisült – tájékoztatott a Bihar Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!