Visszavágott a KSE Gyergyónak a székely csapatok edzőmeccsén

Gergely Imre 2024. augusztus 14., 19:21 utolsó módosítás: 2024. augusztus 14., 19:26

Első hazai felkészülési mérkőzését játszotta a labdarúgó 3. Ligára készülő Gyergyószentmiklósi VSK szerdán délután. A nézők a vendég kézdivásárhelyiek sikerének lehettek szemtanúi.

A gól nélküli első félidő után a második elején a kézdiek kétszer is betaláltak, a hajrában csak eggyel tudtak válaszolni a gyergyóiak Fotó: Gyergyószentmiklósi VSK

A Gyergyószentmiklósi VSK és a Kézdivásárhelyi SE néhány nappal korábban már egyszer összemérte a tudását, akkor a gyergyóiak győztek idegenben 2–0-ra, most azonban fordult a kocka. A KSE több helyzetet tudott kialakítani a hazai kapu előtt és ugyan az első félidőben nem esett gól, a második játékrész elején szerzett kétgólos előny megérdemelt volt. A vezető találatot Bandi Álmos fejelte be egy pontos beadás után, majd nem sokkal később egy szögletet követően Gergely Alpár volt eredményes.

Fotó: Gyergyószentmiklósi VSK

Voltak lehetőségei a VSK-nak is, de gólt végül csak egyet sikerült elérniük, a 78. percben egy szabadrúgásból beívelt labdára a friss igazolás Dragoș Circa érkezett jó ütemben és kapásból laposan lőtt a hosszúba, ezzel szépített a 3. Liga újonca. Mint később kiderült, ezzel a végeredményt is beállította a mintegy 150 néző előtt zajlott felkészülési mérkőzésen.