A Gyergyószentmiklósi VSK és a Kézdivásárhelyi SE néhány nappal korábban már egyszer összemérte a tudását, akkor a gyergyóiak győztek idegenben 2–0-ra, most azonban fordult a kocka. A KSE több helyzetet tudott kialakítani a hazai kapu előtt és ugyan az első félidőben nem esett gól, a második játékrész elején szerzett kétgólos előny megérdemelt volt. A vezető találatot Bandi Álmos fejelte be egy pontos beadás után, majd nem sokkal később egy szögletet követően Gergely Alpár volt eredményes.
Voltak lehetőségei a VSK-nak is, de gólt végül csak egyet sikerült elérniük, a 78. percben egy szabadrúgásból beívelt labdára a friss igazolás Dragoș Circa érkezett jó ütemben és kapásból laposan lőtt a hosszúba, ezzel szépített a 3. Liga újonca. Mint később kiderült, ezzel a végeredményt is beállította a mintegy 150 néző előtt zajlott felkészülési mérkőzésen.
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
Tapasztalt székelyföldi labdarúgót igazolt az elmúlt napokban a labdarúgó 3. Liga 1. csoportjának éllovasa, a Șoimii Gura Humorului.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Helyi népszavazással dönthetnek a sepsiszentgyörgyiek arról, milyen adópolitikát alkalmazzon a város a következő években – jelentette be egy keddi lakossági fórumon Antal Árpád polgármester.
Román és magyar történészek válaszoltak a ki volt előbb Erdélyben égető kérdésére az MCC kolozsvári képzési központjában tartott kerekasztal-beszélgetésen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!