Visszavágnának az északíreknek

Székely Sport , Agerpres 2020. november 18., 16:02 utolsó módosítás: 2020. november 18., 17:34

A szeptemberi Nemzetek Ligája-mérkőzésen a hajrában egyenlített az ellenfél – a román labdarúgó-válogatott ezért venne revánsot szerdán este Belfastban. Mirel Rădoi szövetségi kapitánya szerint nem volt azért annyira sötét a 2020-as esztendő.

A fiatal szövetségi kapitány sikeres évzárásban bízik Fotó: Facebook/Federatia Romana de Fotbal

A jövőre halasztott Európa-bajnokságról lemaradt román válogatott Észak-Írországban zárja második szezonját a Nemzetek Ligájában. A „trikolórok” jelen pillanatban B-divíziós csoportjuk harmadik helyén állnak, a bennmaradás biztosnak tűnik, de Mirel Rădoi csapata akár még a második Norvégiát is megelőzheti.

Vissza kell vágnunk Észak-Írországnak, mivel az odavágón igazságtalan eredmény született.

De mivel az ellenfelünk hazai pályán zárja az évet, mintegy ezer drukker előtt, biztos vagyok benne, hogy az északír játékosokban nagy lesz a bizonyítási vágy: meg akarják mutatni, hogy képesek legyőzni minket, így pozitív lendülettel kezdhetik a világbajnoki selejtezősorozatot”

– mondta a mérkőzést felvezető online sajtótájékoztatón Mirel Rădoi, aki kiélezett, küzdelmes meccre számít a Windsor Parkban.

Mint ismert, az előző fordulóból a Románia–Norvégia találkozót törölni kellett, miután Haalandék egy pozitív teszt miatt nem utazhattak el Bukarestbe.

Mirel Rădoi jobb szerette volna, ha az UEFA még a belfasti meccs előtt dönt a pontok sorsáról.

A szakvezető bízik abban, hogy csapatának ítélik a győzelmet, mivel ellenkező esetben egy északírországi vereséggel visszacsúsznának az utolsó helyre, ezzel pedig kiesnének a harmadik vonalba – vázolta fel a valószínűtlen forgatókönyvet.

A 21 óra 45 perckor kezdődő mérkőzés legnagyobb tétje, hogy a román válogatott melyik kalapba kerül a vb-selejtező sorsolásán. Egy optimista változat szerint a második kalap is elérhető, de ezt még más eredmények is befolyásolják.

Mirel Rădoi úgy véli, a 2020-as esztendő összességében nem volt annyira rossz az általa irányított válogatott számára:

Ha mindegyik meccset külön vesszük, akkor nem volt annyira rossz ez az év.

Ha viszont azt nézzük, hogy elbuktuk a kijutást az Eb-re, akkor már nagyon szomorúnak tűnik minden. Úgy vélem, nem annyira sötét azért ez az esztendő, de győzelemmel kell zárni 2020-at”

– nyilatkozta a 39 éves szövetségi kapitány, aki megemlítette, hogy a román válogatott először nyerhet Észak-Írországban.

A mérkőzésen a svájci Sandro Schärer fújja majd a sípot.