Liviu Ciobotariu korábban már dolgozott a moldvai együttesnél, 2018 novembere és 2019 júniusa között 25 mérkőzésen vezette a Botoșani-t. Érkezését egyelőre nem jelentették be hivatalosan, de Valeriu Iftime klubelnök a Sport pe Surse portálnak megerősítette, hogy megegyeztek Ciobotariuval, aki csütörtökön délután veszi át a csapat irányítását.
Az előző idényben a szakvezető kevesebb, mint fél évet töltött a Sepsi OSK-nál, ahol sikeres volt a bemutatkozása, hiszen az első hivatalos mérkőzésén megnyerte a Szuperkupát, 1–0-ra győzték le a bajnoki címvédő Konstancai Farult. Aztán következett a szenzációs menetelés a Konferencia Ligában, ahol a sorozat rájátszásáig vezette a csapatot, a norvég Bodø/Glimt elleni párharcban hosszabbításban maradtak le a csoportkörről.
A bajnokságban viszont elmaradt a várakozásoktól a székelyföldi együttes teljesítménye, közelebb voltak a kiesőzónához, mint a felsőházhoz, ráadásul idejekorán, már a csoportkör második fordulójában kiestek a Román Kupából. A vezetőség végül tavaly novemberben megvált Ciobotariutól, akinek helyére Bernd Storck érkezett.
A sepsiszentgyörgyi labdarúgóklub csütörtökön délelőtt bejelentette, hogy közös megegyezéssel szerződést bontott Ion Gheorghéval, a tehetséges fiatal játékos, Denis Rența pedig kölcsönben a másodosztályban folytatja.
Ion Gheorghe 2022-ben érkezett a háromszéki csapathoz, amelynek színeiben összesen 70 mérkőzésen játszott, hat gólt szerzett és négy asszisztot osztott ki, valamint egy Román Kupát és két Szuperkupát nyert a klubbal.
A 24 éves középpályás az előző szezon első felében alapember volt, aztán februárban az FCSB elleni hazai összecsapás végén szóváltásba keveredett Bernd Storck vezetőedzővel. Ezt követően kölcsönbe került a lengyel élvonalban szereplő Stal Mielec együtteséhez, majd visszatérése után a nyáron a német szakvezető nem tartott igényt a szolgálataira, így új klub után kellett nézzen.
Végül a Szuperliga egyik újoncával, a Gloria Buzăuval egyezett meg, amely szerdán jelentette be a leigazolását. A bodzavásáriak éppen a bajnokság legutóbbi, második fordulójában játszottak a Sepsi OSK-val, a hétfői mérkőzésen izgalmas végjátékban 2–1-re kaptak ki.
A sepsiszentgyörgyi csapattól nemrég az egyik legtehetségesebb fiatal labdarúgó, a szintén középpályán játszó, 20 éves Denis Rența is távozott, aki a több játéklehetőség reményében az új idényben kölcsönben a másodosztályba feljutott CSM Focșani-nál szerepel.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!