A Magyar Labdarúgó-szövetség Európában az utolsók között fagyasztotta be versenynaptárát a világjárvány miatt, most az NB I az első pontvadászatok között indul újra a kontinensen. Teljes fordulót csak a következő hétvégén, azaz május 29–31. között rendeznek az OTP Bank Ligában, de addig is a címvédő és listavezető Ferencvárosnak be kell pótolnia két elmaradt mérkőzését.
Az FTC–DVSC bajnokit még az első fordulóból halasztották el tavaly nyáron, a BL-selejtezőben érdekelt zöld-fehérek kérésére. Ezt szombaton 16.55-től játsszák a Groupama Arénában, majd jövő szerdán a Szusza Ferenc Stadionban az Újpest elleni derbit pótolja Szerhij Rebrov együttese. Az örökrangadó eredetileg február elejére volt kiírva, de pályagondok miatt az MLSZ versenybizottsága elnapolta az összecsapást.
A Fradinak nagy esélye van megőrizni bajnoki elsőségét, ha az éllovas mindkét elhalasztott meccsét behúzza, nyolc fordulóval a bajnokság vége előtt kilenc pontra növelné előnyét a második MOL Fehérvár előtt.
A tabellán meglepetésre a Mezőkövesd Zsóry foglalja el a harmadik, egyben utolsó nemzetközi kupahelyet. A borsodi csapat öt ponttal van lemaradva a „Viditől”, ám hat ponttal jobb a negyedik Puskás Akadémiánál.
Szombaton a debreceniek ferencvárosi vendégjátéka mellett két magyar kupameccset is élőben követhetünk. A sorozat elődöntőjének odavágóin a Mezőkövesd a MOL Fehérvárt fogadja 19 órától, majd 21.05-től a másodosztály lezárásakor listavezető MTK a Honvéddal csap össze. A visszavágókat kedden tartják, érdekesség, hogy a budapesti csapatok párharcának második felvonása az első tétmérkőzés lesz, amelyet a 2019 őszén átadott Puskás Arénában rendeznek.
A kluboknak mindkét sorozatban követniük kell azt a részletes egészségügyi protokollt, amelyet a szövetség orvosi bizottsága dolgozott ki számukra. Akárcsak a nemrég visszatérő Bundesliga esetében, a labdarúgóknak átfogó vizsgálaton kellett átesniük, mielőtt elkezdhették a közös edzéseket, a koronavírus-teszt mellett teljes körű felmérést is végeztek a sportolókon.
A tesztelésnek három szakasza van, az edzéseket megelőző, valamint a felkészülési időszakon kívül a meccsek előtti napon is kötelező koronavírus-teszt vár a játékosokra, edzőkre és mindenki másra, aki velük érintkezett az egyesületeknél. Ha valakinek pozitív lesz az eredménye, azt azonnal el kell különíteni a többiektől, és 14 napig karanténba kell vonulnia – csak tünetmentesen, két negatív teszt után térhet vissza.
A tesztek elvégzéséhez a szövetség csapatonként tízmillió forintos támogatást nyújtott az élvonalban, míg a kupában egyedüliként NB II-es MTK négymillió forintos segítséget kapott ugyanerre a célra.
A találkozók zárt kapusok lesznek, a mérkőzések idején legfeljebb ötszázan tartózkodhatnak a stadionokban. A csapatok mellett csak az elengedhetetlenül szükséges személyek léphetnek be, minimális létszámban.
Az MLSZ ugyanakkor alkalmazza a sportág szabályalkotó testülete (IFAB) által hozott ideiglenes szabályzatot, ami a cserelehetőségek számát illeti. Ennek értelmében a bajnoki mérkőzéseken az edzők akár öt alkalommal is cserélhetnek, három játékmegszakítás mellett, a Magyar Kupában pedig hosszabbítás esetén hatszor is változtathatnak a szakvezetők csapatuk összetételén, négy játékmegszakítással.
Ahogy eddig is, a magyar bajnoki és kupameccseket az M4 Sport közvetíti élőben.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!