Hirdetés

Visszatér a magyar foci

Az utóbbi hetekben több felkészülési meccset is játszottak a magyar labdarúgócsapatok
Fotó: Facebook/Ferencvárosi Torna Club

2020. május 22., 15:22

A Ferencváros–DVSC bajnokival és a Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzéseivel több mint két hónapos kényszerszünet után folytatódik szombaton a magyarországi futballszezon.

2020. május 22., 15:22

A Magyar Labdarúgó-szövetség Európában az utolsók között fagyasztotta be versenynaptárát a világjárvány miatt, most az NB I az első pontvadászatok között indul újra a kontinensen. Teljes fordulót csak a következő hétvégén, azaz május 29–31. között rendeznek az OTP Bank Ligában, de addig is a címvédő és listavezető Ferencvárosnak be kell pótolnia két elmaradt mérkőzését.

Hirdetés

Az FTC–DVSC bajnokit még az első fordulóból halasztották el tavaly nyáron, a BL-selejtezőben érdekelt zöld-fehérek kérésére. Ezt szombaton 16.55-től játsszák a Groupama Arénában, majd jövő szerdán a Szusza Ferenc Stadionban az Újpest elleni derbit pótolja Szerhij Rebrov együttese. Az örökrangadó eredetileg február elejére volt kiírva, de pályagondok miatt az MLSZ versenybizottsága elnapolta az összecsapást.

A Fradinak nagy esélye van megőrizni bajnoki elsőségét, ha az éllovas mindkét elhalasztott meccsét behúzza, nyolc fordulóval a bajnokság vége előtt kilenc pontra növelné előnyét a második MOL Fehérvár előtt.

A tabellán meglepetésre a Mezőkövesd Zsóry foglalja el a harmadik, egyben utolsó nemzetközi kupahelyet. A borsodi csapat öt ponttal van lemaradva a „Viditől”, ám hat ponttal jobb a negyedik Puskás Akadémiánál.

Szombaton a debreceniek ferencvárosi vendégjátéka mellett két magyar kupameccset is élőben követhetünk. A sorozat elődöntőjének odavágóin a Mezőkövesd a MOL Fehérvárt fogadja 19 órától, majd 21.05-től a másodosztály lezárásakor listavezető  MTK a Honvéddal csap össze. A visszavágókat kedden tartják, érdekesség, hogy a budapesti csapatok párharcának második felvonása az első tétmérkőzés lesz, amelyet a 2019 őszén átadott Puskás Arénában rendeznek.

Szigorú óvintézkedések, több cserelehetőség

A kluboknak mindkét sorozatban követniük kell azt a részletes egészségügyi protokollt, amelyet a szövetség orvosi bizottsága dolgozott ki számukra. Akárcsak a nemrég visszatérő Bundesliga esetében, a labdarúgóknak átfogó vizsgálaton kellett átesniük, mielőtt elkezdhették a közös edzéseket, a koronavírus-teszt mellett teljes körű felmérést is végeztek a sportolókon.

A tesztelésnek három szakasza van, az edzéseket megelőző, valamint a felkészülési időszakon kívül a meccsek előtti napon is kötelező koronavírus-teszt vár a játékosokra, edzőkre és mindenki másra, aki velük érintkezett az egyesületeknél. Ha valakinek pozitív lesz az eredménye, azt azonnal el kell különíteni a többiektől, és 14 napig karanténba kell vonulnia – csak tünetmentesen, két negatív teszt után térhet vissza.

A tesztek elvégzéséhez a szövetség csapatonként tízmillió forintos támogatást nyújtott az élvonalban, míg a kupában egyedüliként NB II-es MTK négymillió forintos segítséget kapott ugyanerre a célra.

A találkozók zárt kapusok lesznek, a mérkőzések idején legfeljebb ötszázan tartózkodhatnak a stadionokban. A csapatok mellett csak az elengedhetetlenül szükséges személyek léphetnek be, minimális létszámban.

Az MLSZ ugyanakkor alkalmazza a sportág szabályalkotó testülete (IFAB) által hozott ideiglenes szabályzatot, ami a cserelehetőségek számát illeti. Ennek értelmében a bajnoki mérkőzéseken az edzők akár öt alkalommal is cserélhetnek, három játékmegszakítás mellett, a Magyar Kupában pedig hosszabbítás esetén hatszor is változtathatnak a szakvezetők csapatuk összetételén, négy játékmegszakítással.

Ahogy eddig is, a magyar bajnoki és kupameccseket az M4 Sport közvetíti élőben.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Megpecsételte sorsát a korai kiállítás, pont nélkül távozik Botoșani-ból az FK Csíkszereda (videóval)

Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.

Batzula meglőtte első gólját az élvonalban, újabb döntetlent játszott a Sepsi OSK (videóval)

Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.

Székelyhon

Házépítés engedély nélkül? Bizonyos esetekben lehetséges lesz

Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.

`
Krónika

„Benőtt a feje lágya” az RMDSZ szóvivőjének

Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.

Krónika

A külhoniak szavazati joga, a Tisza-kormány és a kommentszekció dühe

Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.

Főtér

„Ne tapogasson engem, Groza úr!”

Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.

Ez is érdekelheti

Fővárosi uralom a Szuperligában, a székelyföldiek a mezőny második felében

Tizenegy év után ismét a Bukaresti Dinamo vezeti a labdarúgó Szuperligát, ráadásul kisajátították a dobogót a fővárosi csapatok. A Sepsi OSK továbbra is őrzi veretlenségi sorozatát, az FK Csíkszereda pedig hat forduló után is nyeretlen.

Cosmin Matei: „egész életemben fociztam, és most ezt elvették tőlem”

Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.

Szabó István: egy felelőtlenség meghatározta az egész mérkőzésünket

Elégedett volt játékosai hozzáállásával és küzdeni akarásával Szabó István az FC Botoșani elleni vereséget követően. Az FK Csíkszereda vezetőedzője szerint a korai kiállítás alapjaiban írta át a mérkőzést, de emberhátrányban is megvoltak a lehetőségeik.

Megpecsételte sorsát a korai kiállítás, pont nélkül távozik Botoșani-ból az FK Csíkszereda (videóval)

Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.

A Sepsi OSK–Kolozsvári CFR párharc nyitja a Román Kupa csoportkörét

Elkészítették a labdarúgó Román Kupa csoportkörében az első forduló napokra és órákra lebontott programját. A főtáblás küzdelmek jövő héten a Sepsi OSK–Kolozsvári CFR párharccal kezdődnek.

A BL rájátszásának egyik visszavágóját vezeti Kovács István

Újabb fontos Bajnokok Ligája-mérkőzésen fújja a sípot Kovács István: a nagykárolyi bíró a Sabah Baku–Hapoel Beer Sheva párharc keddi visszavágóját vezeti a sorozat rájátszásában.

Nyeretlenek csatája: első bajnoki győzelmére hajt a moldvaiak ellen az FK Csíkszereda

Két nyeretlen együttes találkozik a labdarúgó Szuperliga hatodik fordulójának hétfői játéknapján: a sereghajtó FK Csíkszereda az FC Botoșani otthonában küzd első bajnoki győzelméért, amivel elmozdulna az utolsó helyről.

A címvédő simán hozta a meccsét, a Kolozsvári CFR letaszította az élről az FCSB-t (videóval)

Morális győzelmet aratott az U Craiova az európai kupavisszavágó előtt. Jó meccset játszott a Kolozsvári CFR és az FCSB a labdarúgó élvonal vasárnap esti összecsapásán, egy gól döntött.

„Több kreativitásra van szükségünk” – Burcă látja, mi hiányzik még a Sepsi OSK játékából

Különleges mérkőzésen van túl Batzula Hunor, aki megszerezte első gólját a Sepsi OSK-ban, ráadásul rögtön az élvonalban. A Farul elleni 1–1 után azonban maradt hiányérzet a háromszékieknél, Ovidiu Burcă szerint támadásban még előre kell lépniük.

Batzula meglőtte első gólját az élvonalban, újabb döntetlent játszott a Sepsi OSK (videóval)

Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!