A két magyarországi labdarúgó alig félévet töltött a román élvonalban újonc székelyföldi csapatnál, amelynek szakmai stábja már nem számolt velük a szezon második részére.
A középpályás Szabó Bálint összesen 17 mérkőzésen lépett pályára, és két gólpassz kötődik a nevéhez. A hátvéd Ferenczi János 20 találkozón játszott és egy találatot szerzett.
Mindketten visszatértek Magyarországra, Szabó az NB II-ben harmadik helyen álló Kecskeméti TE-hez szerződött, míg Ferenczi az NB I-ben sereghajtó Kazincbarcikával egyezett meg.
Korábban a szintén magyarországi, volt csapatkapitány Kelemen Dávid is távozott Csíkszeredából, aki a másodosztályban utolsó helyezett Békéscsabát választotta.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!