Világhírű csapat ellen játszott tesztmeccset az FK Csíkszereda

Dobos László 2021. július 15., 19:49 utolsó módosítás: 2021. július 15., 20:07

Két felkészülési mérkőzésen van túl a Törökországban edzőtáborozó, a labdarúgó 2. Liga július végi rajtjára készülő FK Csíkszereda. Valentin Suciu legénysége csütörtökön késő délután a világhírű Fenerbahçe-tól szenvedett 2–0-ás vereséget.

A Fener vendége volt a csíkszeredai focicsapat Fotó: fkcsikszereda.ro

A 19-szeres török bajnok, a nemzetközi európai kupák rendszeres résztvevője, a Fenerbahçe ellen játszott felkészülési mérkőzést Székelyföld képviselője csütörtökön késő délután. A török klub magaslati edzőbázisa volt a helyszín,  ahol a kapunál mintegy ezer helyi szurkoló várakozott, és tapsolta meg mindkét csapatot.

Az FK Csíkszereda honlapjának helyszíni beszámolója szerint a hazaiaknál Szalai Attila nem játszott, a második félidőben pályára lépett viszont Mesut Özil, aki német válogatottként világbajnoki címmel büszkélkedhet.

Az első félidőben a házigazdák támadtak többet, a 8. percben egy bal oldali szabadrúgást a felső lécre csavart Jose Sosa, majd a 11. percben Gyenge kapus kezében kötött ki a labda az első török szögletet követően. A 24. percben Gyenge fölé tolta Kemal Ademi lövését, két perc múlva azonban ő is tehetetlen volt, Mame Thiam megpattanó lövése után Sinan Gumus betalált a csíki kapuba (1–0).

Szalai Attila (balról második) nem lépett pályára Fotó: fkcsikszereda.ro

A gólt követő percekben ismét Gyenge védett nagyot, a túloldalon Özer kapusnak is volt dolga, az FK bátran, ötletesen és helyenként tetszetősen futballozott, de a hazai oldal maradt a kezdeményezőbb.

Több helyzete volt a második félidőben a Fenernek, az 56. percben Özil lesről elegáns mozdulattal talál be, a gólt érvénytelenítették. A későbbi végeredményt a 78. percben Serdar Aziz állította be, egy jobb oldali szögletet követően a hálóba fejelte a labdát.

Az FK egy szöglet után szépíthetett volna, de akár nagyobb különbségű is lehetett volna a hazai győzelem: a 83. percben Dursur fejese a kapufát találta el, a 90. percben pedig ugyanő jó helyzetből mellé lőtt.

Érdekesség, hogy a Fener az FK Csíkszereda elleni találkozóra külön mezt készített.

Labdarúgó felkészülés mérkőzés:

Fenerbahçe–FK Csíkszereda 2–0 (1–0), gólszerzők Sinan Gumus (26.), Serdar Aziz (78.).
Az FK Csíkszereda kezdőcsapata: Gyenge Szilárd – Takács Rareș, Kelemen Dávid, Vereguț Dániel, Srđan Grabež, Csürös Attila, Bara Levente, Petre Ivanovici, Szufián Dzsebari, Peter Gál-Andrezly, Rokas Krusnauskas. Szünet után játszott még: Rybánszky László (kapus), Bogdan Rotar, Bujdosó Szilárd, Hodgyai László, Szondi Botond. Vezetőedző: Valentin Suciu, másodedző: Bajkó Barna.
Fenerbahce: Berke Özer – Kemal Ademi, Steven Caulker, Sadik Ciftpinar, Sinan Gumus, Ferdi Kadioglu, Mauricio Lemos, Nazim Sangare, Jose Sousa, Mame Thiam, Hakan Mert Yandas. Szünet után játszott még: Serdar Aziz, Altay Bayintdir, Serdan Dursun, Canel Erkin, Oguz Kagan Guctekin, Muhammad Gumuskaya, Bartu Kulblige, Luiz Gustavo, Filip Novak, Bright Osayi-Samuel, Mesut Özil, Mbwana Samatta, Mercel Tisseraud, Mika Zajc. Vezetőedző: Vitor Pereira.

Ez volt az FK Csíkszereda ötödik felkészülési mérkőzése idén nyáron: Csűrösék 1–1-et játszottak a Konstancai Farullal, majd gól nélküli döntetlent értek el egy másik 1. ligás csapat, a Chindia Târgoviște ellen. Ezt követően hazai pályán 3–2-re kikaptak a Medgyesi Gaz Metantól, Törökországban pedig 3–1-re a török élvonalban szereplő Yeni Malatiaspor együttesétől.