Hirdetés

Vigóban hagyott két pontot az FC Barcelona

A sevillai kiszállás után Vigóban is döntetlent játszott a Barca
Fotó: Juanjo Martin/Agerpres/EPA

2020. június 27., 20:01

Az FC Barcelona közel volt a vereséghez is a spanyol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában, szombaton délután végül 2–2-es döntetlent játszott a Celta Vigo otthonában.

2020. június 27., 20:01

A bajnoki címért folytatott harcban lépéshátrányban levő katalánok masszív labdabirtoklással kezdtek, a hazaiak pedig ellentámadásra rendezkedtek be. Az első játékrész első fele izgalmasra sikerült, előbb Messi szögletéből Piqué fejelt a felső kapufára, majd a 20. percben az argentin aranylabdás zseniálisan ívelt szabadrúgásból Suárez fejére, az uruguayi támadó pedig pár méterről a hálóba fejelt (0–1).

Hirdetés

Vigói rohamok következtek, előbb ter Stegen hibáját nem tudta kihasználni Szmolov, majd Iago Aspas nem tudta kihasználni óriási ziccerét. Az ivószünetet követően visszavette a meccs irányítását a Barca, Ansu Fati és Messi növelhette volna az előnyt, ám próbálkozásaik kimaradtak.

A második félidőben gyorsan egyenlített a Celta, az 50. percben egy szépen végigvitt ellentámadás végén Yokuslu szolgálta ki a középen érkező Szmolovot, aki hat méterről nem hibázott (1–1). Bő negyedórát volt döntetlen az állás, Semedo szerezte vissza a labdát a vigói tizenhatos vonalán, a berobbanó Messitől Suárezhez került a labda, aki védőjéről szépen lefordulva a jobb alsóba spiccelt (1–2).

Ezután a Celta vette át a meccs irányítását a visszább lépő Barcelonától, jöttek is a helyzetek, és a 88. percben már ter Stegen is tehetetlen volt Iago Aspas zseniális szabadrúgásánál (2–2). 

Nolito lábában maradt a három pont, a hosszabbítás negyedik percében óriási ziccerben nagyon gyengén lőtt kapura, a Barcelona kapusa védeni tudott.

A Barca így a Sevilla elleni kiszállás után újabb pontokat hullatott, így elléphet az élen a Real Madrid, amely a sereghajtó, egyre nagyobb bajba kerülő Espanyol vendége lesz vasárnap este. A katalánoknál edzőváltás történt, Abelardo 13 meccsen vezette a csapatot, 14 pontot szerzett. Utódja Farncisco Joaquín Pérez lesz.

Kedden a 33. fordulóban újabb kemény erőpróba vár a Barcára, a harmadik helyezett Atlético Madridot fogadja a Nou Campban, a Real pedig a jelenleg ötödik Getafét fogja vendégelni.

LaLiga, 32. forduló
Sevilla FC–Real Valladolid 1–1 (0–1),
gólszerzők Ocampos (83., büntetőből), illetve Kiko (25.)

Athletic Bilbao–Mallorca 3–1 (2–0),
gólszerzők Garcia (16., büntetőből), Sancet (24.), Villalibre (90.), illetve Budimir (70.)

Celta Vigo–FC Barcelona 2–2 (0–1),
gólszerzők Szmolov (50.), Iago Aspas (88.), illetve Suárez (20., 67)

Szombat
20.30 Osasuna–Leganés (Telekom Sport 3, Digi Sport 4)
23.00 Atlético Madrid–Deportivo Alavés (Telekom Sport 1)
Vasárnap
15.00 Levante–Real Betis (Telekom Sport 1, Digi Sport 1)
18.00 Villarreal–Valencia (Digi Sport 4)
20.30 Granada–Eibar (Digi Sport 4)
23.00 Espanyol–Real Madrid (Telekom Sport 1, Digi Sport 2)
Hétfő
23.00 Getafe–Real Sociedad (Digi Sport 2)

Az élmezőnyben: 1. FC Barcelona 32 mérkőzés/69 pont, 2. Real Madrid 31/68, 3. Atlético Madrid 31/55, 4. Sevilla 32/54, 5. Getafe 31/49, 6. Villarreal 31/48.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Eltiltotta a fegyelmi bizottság Ilyés Róbertet

Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.

Időutazás a csíki hoki hőskorába: a Lyceum búcsúmérkőzése filmen

Újabb különleges időutazásra hívja olvasóit a Székely Sport: a nemrég közzétett, Székedi Ferenc által készített archív hokis film után ezúttal egy 1976-os felvétel került elő, amely a Csíkszeredai Lyceum csapatának életébe enged betekintést.

Székelyhon

Elaludt a sofőr, baleset történt Máréfalván

Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.

`
Krónika

Románia biztonságban van – mondta Nicușor Dan, miután Mark Rutte NATO-főtitkárral tárgyalt

Románia biztonságban van – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön, miután Mark Rutte NATO-főfitkárral tárgyalt Brüsszelben a Romániát ért iráni fenyegetés után néhány nappal.

Krónika

Szakértő: meg kell előzni a kolozsvárihoz hasonló halálos baleseteket!

A Krónika megkérdezte a hétfői kolozsvári tragikus közlekedési baleset kapcsán Titi Aur volt autóversenyzőt, defenzív vezetési oktatót.

Főtér

Igazi aranyélet: ezért jó hírszerzőnek lenni Romániában!

Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.

Ez is érdekelheti

Ketten is dupláztak, kiütéssel indított az alsóházban a Marosvásárhelyi ASA

Az első félidőben még csak eggyel vezetett, azonban a szünet után beindította a gólgyártást a Marosvásárhelyi ASA, és végül fölényesen győzött az AFC Câmpulung Muscel ellen.

Kimaradt ziccerek után belőtte a győztes gólt a Kolozsvári CFR (videóval)

Helyzetekben gazdag rangadón a Kolozsvári CFR hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Bukaresti Rapidot a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában.

Fölényesen nyert és elhúzott a sereghajtótól a székelykeresztúri csapat

Pénteken késő délután pótolták a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportja 15. fordulójából elhalasztott mérkőzést, amelyet simán nyert meg a házigazda székelykeresztúri alakulat.

A KSE mellett a Sepsi OSK II. is ott lesz a play-offban

Négy pontot szereztek a háromszéki együttesek a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának utolsó előtti fordulójában: a KSE remek támadójátékkal győzedelmeskedett az Oțelul II. ellen, míg a Sepsi OSK farmcsapata kiélezett csatában játszott döntetlent Blejoi-ban.

Az utolsó pillanatban úszott el a felsőház reménye az SZFC-nek

A labdarúgó 3. Liga alapszakaszának utolsó hazai meccsén lépett pályára a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a felsőházi rájátszásért folytatott harcban rivális Bucovina Rădăuți volt az ellenfél a városi stadionban.

„Nem akarunk osztályozót” – egyenes feljutást céloznak a Sepsi OSK játékosai (videóval)

A második helyről, ötpontos előnnyel vág neki a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának a Sepsi OSK, amely egyértelmű céllal várja a play-offot: visszajutni az élvonalba.

Éppenhogy csak ébredezik téli álmából az Udvarhely körzeti mezőnye

Véget ért a téli szünet, ezen a hétvégén Udvarhelyszéken nekivágnak az 5. és a 6. Ligában a tavaszi idénynek. Jó hír, hogy minden labdarúgóklub a folytatás mellett döntött.

Lucescu húzott egy merészet, meglepetések a román vb-pótselejtezős keretben

A román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Mircea Lucescu kihirdette keretét a törökök elleni világbajnoki pótselejtezőre. A névsorban több meglepetést találunk, a Sepsi OSK kölcsönadott játékosa, Marius Coman is a behívottak között szerepel.

Címeres mezben bizonyíthatnak a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda fiataljai

A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda három-három játékosa is meghívót kapott a romániai korosztályos labdarúgó-válogatottakba.

Arany Érdeméremmel tüntették ki Bölöni Lászlót

Magyarország köztársasági elnöke, Sulyok Tamás Arany Érdeméremmel tüntette ki csütörtökön a Sándor-palotában Bölöni László egykori legendás labdarúgót és vezetőedzőt.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!