A romániai játékvezetők tavaly szeptember óta ismerkednek a videóbíró rendszerrel, a képzés eddigi szakaszában a bírói testület székhelyén elemezték a korábbi mérkőzéseken történt különböző kétes szituációkat.
A folytatásban azonban már részt vesznek a találkozókon, a pálya melletti VAR-kocsiból követik a bufteai sportközpontban zajló meccseket, ahol fel kell ismerniük azokat a helyzeteket, amelyek ellenőrzésre szorulnak.
A bírók ebben a szakaszban még nem avatkoznak be a pályán történő eseményekbe, a céljuk az, hogy alkalmazzák az eddig tanultakat, és mielőtt élesben is használnák a rendszert, figyeljék meg, hogyan tudják minél jobban összehangolni a tevékenységüket a döntések meghozatalában.
Az utolsó lépés a VAR következő szezontól való bevezetése előtt a rendszer és a játékvezetők tesztelése a barátságos vagy ifjúsági mérkőzéseken, amelyeken a videóbíró valós időben beavatkozhat a játékba.
„A menetrend szerint haladunk a játékvezetők képzésével, vége annak szakasznak, amelyben a szimulátorokon dolgoztunk. Mostantól felszereljük a VAR-kocsikat és előkészítjük a terepet a gyakorlati képzés megkezdéséhez.
– nyilatkozta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) honlapjának Alexandru Deaconu, a VAR projekt vezetője.
A korábbi játékvezető Marius Avram február végén közölte, hogy
az idei Román Szuperkupa-mérkőzésen alkalmazhatják először a videóbírót, ezután pedig az 1. Liga következő szezonjának első fordulójától kezdve minden találkozón bevethető lesz a technológia.
Amennyiben azonban korábban végeznek a játékvezetők felkészítésével, az is elképzelhető, hogy már a Román Kupa döntőjében használhatják a VAR-t.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!