Videó: Grozav gólja döntött a budapesti rangadón

Székely Sport 2021. augusztus 08., 12:59 utolsó módosítás: 2021. augusztus 09., 13:39

Gheorghe Grozav megszerezte első gólját az MTK Budapest színeiben, a román támadó góljával a kék-fehérek 1–0-ra nyertek a Honvéd ellen. Egy másik román légiós, a Kisvárdánál játszó Claudiu Bumba is győztes gólt jegyzett a labdarúgó NB I. második fordulójában.

Grozav fejese három pontot ért az MTK-nak Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A Kisvárda FC-nél, illetve a DVTK-nál eltöltött szezonok után Gheorghe Grozav újabb idénynek vágott neki az élvonalbeli magyar labdarúgó-bajnokságban, a gyulafehérvári támadót nyáron az MTK szerződtette.

A 29-szeres román válogatott játékos már a második tétmérkőzésén „beköszönt” a fővárosi együttesben, amely múlt héten a Gyirmót elleni 1–1-es döntetlennel kezdte a bajnokságot.

Az MTK szombaton este a Honvéddal játszott rangadót a Hidegkuti Nándor Stadionban, ahol egyetlen gól született:

a 18. percben Kocsis Bence szögletből betekert labdáját Grozav csúsztatta fejjel a hálóba.

(Grozav három pontot érő fejese 1:37-nél)

Videó: MTK Labdarúgás

A Honvéd több ígéretes lehetőséget is kialakított a mérkőzés során, de a második félidőben Baráth Botond kiállításával emberhátrányba került, s végül nem tudott kiegyenlíteni. A kispestiek két vereséggel kezdték az új idényt, az első fordulóban a Debrecentől kaptak ki 1–4-re.

A második fordulóban egy másik román légiós, Claudiu Bumba is győztes gólt szerzett.

A Kisvárda nagybányai tízese egy rendkívül okos, jól helyezett találatot jegyzett a Gyirmót ellen.

Videó: Magyar Labdarúgó Szövetség

A nyírségi alakulat a második félidőben emberhátrányban játszva nyert 2–1-re.