A Kisvárda FC-nél, illetve a DVTK-nál eltöltött szezonok után Gheorghe Grozav újabb idénynek vágott neki az élvonalbeli magyar labdarúgó-bajnokságban, a gyulafehérvári támadót nyáron az MTK szerződtette.
A 29-szeres román válogatott játékos már a második tétmérkőzésén „beköszönt” a fővárosi együttesben, amely múlt héten a Gyirmót elleni 1–1-es döntetlennel kezdte a bajnokságot.
Az MTK szombaton este a Honvéddal játszott rangadót a Hidegkuti Nándor Stadionban, ahol egyetlen gól született:
a 18. percben Kocsis Bence szögletből betekert labdáját Grozav csúsztatta fejjel a hálóba.
(Grozav három pontot érő fejese 1:37-nél)
A Honvéd több ígéretes lehetőséget is kialakított a mérkőzés során, de a második félidőben Baráth Botond kiállításával emberhátrányba került, s végül nem tudott kiegyenlíteni. A kispestiek két vereséggel kezdték az új idényt, az első fordulóban a Debrecentől kaptak ki 1–4-re.
A második fordulóban egy másik román légiós, Claudiu Bumba is győztes gólt szerzett.
A Kisvárda nagybányai tízese egy rendkívül okos, jól helyezett találatot jegyzett a Gyirmót ellen.
A nyírségi alakulat a második félidőben emberhátrányban játszva nyert 2–1-re.
Másfél hónapos kényszerszünet után visszatért Nyikita Melnyicsuk, a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa. A jégkorong Erste Liga egyik legjobb mutatóival rendelkező hálóőrével beszélgettünk.
Az első harmadban pár fokkal jobb volt a Gyergyói Hoki Klub a Csíkszeredai Sportklubnál, és az akkor megszerzett előny elég volt a győzelemhez. Az utolsó pillanatig nyílt volt a pontok sorsa, de aztán ezek Gyergyóban maradtak.
Hivatalosan is megnyitották a Riverside Retail Park névre keresztelt bevásárlóközpontot Székelyudvarhelyen csütörtök reggel. A több mint 15 ezer négyzetméteren elterülő létesítményben nemzetközi márkák és helyi üzletek várják a vásárlókat.
Házi őrizetbe helyezte a bíróság a szexuális bűncselekményekkel gyanúsított Traian Simioncát, a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) polgármesterét. A pártja által a botrány kirobbanása nyomán felfüggesztett polgármesterre nyomkövetőt helyeztek.
A júniussal zárult egy évben meredeken csökkent a megelőző időszakok rekordszintjeiről a nettó bevándorlás Nagy-Britanniában.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!