Nagyon jól kezdte a mérkőzés a szombat esti mérkőzést a magyar válogatott, amely már a 6. percben megszerezte a vezetést: egy szép jobboldali támadás után Fiola Attila adta be a labdát, Sallai fejesét még kivédte Neuer, de Nagy Zsolt közeli bombájával szemben már tehetetlen volt.
Hamar jött az egyenlítés: Jonas Hofmann kapott remek labdát, amivel egyedül törhetett kapura, ezt kihasználta.
A gólok után sem vettek vissza a csapatok, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de maradt az 1–1. A szünetig kifejezetten jól játszott Marco Rossi csapata.
Fordulás után a vendéget átvették a játék irányítását, komoly nyomás alatt volt a magyar kapu, de nagyobb helyzet nem alakult ki Gulácsi kapuja előtt. A Rossi-csapatnak a védekezésen felül a támadások építésére nem maradt ereje.
A 73. percben ordító helyzetet hagyott ki a Nationalelf, miután a gólszerző Hofmann szemben Gulácsival inkább Wernert akarta előzékenyen kiszolgálni, de Orbán óriásit mentett, azzal, hogy szögletre piszkálta a labdát.
Ettől kicsit felébredt a válogatott és előbb Sallai, majd a csereként beállt Ádám és Gazdag is kecsegtető helyzetbe került, de a vendégek kapusa mindannyiszor magabiztos volt.
A végén látszott, hogy a németeknek két döntetlen után nagy szüksége van a győzelemre, ezért újra sebességet váltottak, de hátul Orbánék állták a sarat, maradt az 1–1-es, igazságosnak mondható döntetlen.
A magyarok ezzel a ponttal megőrizték második helyüket a csoportban, melynek másik szombati mérkőzésén az Európa-bajnok olaszok 0–0-ra végeztek az Eb-ezüstérmes angolok vendégeként.
Rossi együttese kedden a sereghajtó Anglia vendége lesz Wolverhamptonban.
Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.
Nem tudta meglepni az FK Csíkszereda a hullámvölgyben levő FCSB-t, a fővárosiak három kudarc után a 2026-os év első győzelmét épp a székelyföldiek ellen csikarták ki. De ez sem volt elég Gigi Becalinak.
Baleset történt Szentegyháza és Csíkszereda között kedden délelőtt, egy ember megsérült.
A közösségi médiában fellelhető képek és videók tanúsága szerint kedd este súlyos szerkezeti omlás történt a szilágycsehi református templomnál: az épület jelentős része leomlott.
Meghökkentő bejelentést tett hétvégén Kolumbán Vilmos, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke: megfontolják vagy elgondolkodnak azon, hogy kilépnek a Református Egyházak Világközösségéből, vagy pedig felfüggesztik tagságukat.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!