Vezetőedzője nélkül győzelemmel zárta a bajnokságot az FK Csíkszereda

Dobos László 2023. május 06., 13:54 utolsó módosítás: 2023. május 06., 13:58

Visszavágott ősszel elszenvedett hazai vereségéért az FK Csíkszereda a Sellenberknek. A csíkiak szombaton délben 3–1-re győztek Rm. Vâlceán, és ezzel hetedik helyen végeztek a labdarúgó 2. Ligában.

Végig vezetve nyerték meg a meccset. Korábbi felvétel Fotó: Veres Nándor

Vâlcea megyében rendezte utolsó hazai bajnoki mérkőzését a Sellenberk csapata, Râmnicu Vâlcean fogadta az FK Csíkszeredát. A székelyföldieknél hiányzott Ilyés Róbert vezetőedző, akinek magas vérnyomásos problémái miatt pár nap pihenőt írt elő kezelőorvosa, így az FK Csíkszeredát Bajkó Barna másodedző irányította a pálya széléről.

Az ürességtől kongó olténiai stadionban az első helyzeteket a házigazdának számító Sellenberk hagyta ki, a 28. percben Luca lövését védte Gyenge, a csíki kapus, majd a 31. percben Năstăsie lőtt jó helyzetből kapu fölé. A 32. percben ellenállíthatatlanul tört be a 16-os területére Jelena Richárd, aki szögből a hosszú alsóba lőtte a labdát (0–1).

A 38. percben Dzsebari lőtt veszélyesen kapura csíki részről, majd a 40. percben újabb gólt lőtt a vendégcsapat: a jobb oldali beívelést Peter Gál-Andrezly kapásból, mintegy 16 méterről a hosszú felsőbe bombázta (0–2).

Fotó: Veres Nándor

A 43. percben Omar El-Sawy lövését szögletre mentette a Szeben megyeiek kapusa, majd a az első félidő utolsó perceiben 11-est ítéltek a Sellenberk javára. Apró szerelését szabálytalannak ítélte a játékvezető, a büntetőt pedig Ionuț Năstăsie értékesítette (1–2).

Nagy harcot hozott a második félidő, kiegyensúlyozott játékkal, újabb gól azonban csak az utolsó percben született. A 90. percben Nestorly Lumbu utolsó védőként szabálytalanul szerelte Stančič-ot, a csíki csatárt és ezért megkapta a piros lapot, kiállították. A 16-os jobb sarkától megítélt szabadrúgást Apró Claudiu pedig mesterien a rövidbe, a kapufa mellé csavarta (1–3).

Labdarúgó 2. Liga, alsóházi rájátszás, A csoport, 7. forduló:

Sellenberki SC–FK Csíkszereda 1–3 (1–2).
Gólszerzők: Ionuț Năstăsie (45.+2), illetve Jelena Richárd (32.), Peter Gál-Andrezly (40.) és Apró Claudiu (90.).
Játékvezetők: Dorin Burloiu (Galac), Răzvan Mihai Dobre (Şotânga, Dâmboviţa), Gabriel Ion Catană (Târgovişte) és Ștefăniță Dănilă (Buzău). Megfigyelők: Irina Mîrț (Bukarest) és Ciprian Prisăcaru (Târgovişte).

Sellemberki SK: Aleksander Mitrović – Raul Palmeș, Adrian Voicu (Denis Ursu, 59.), Nestorly Lumbu, Ciprian Natea, Alexandru Luca (Lucian Buzan, 46.), Florinel Mitrea, George Monea (Bogdan Vișa, 86.), Ion Cărăruș (Robert Răducioiu, 39.), Ionuț Năstăsie, Jordan Gele. Vezetőedző: Claudiu Niculescu.

FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Eperjesi Gábor ((Marvin Schieb, 64.), Kelemen Dávid, Apró Claudiu, Kovács Márk, Peter Gál-Andrezly (Andrei Gheralia, 81.), Veres Szilárd, Szondi Botond (Daniel Vita, 81.), Omar El Sawy (Kovács Lóránt, 64.), Szufián Dzsebari, Jelena Richárd (Dino Stančič, 81.). Stáb: Ilyés Róbert (vezetőedző), Bajkó Barna (másodedző), Albu László (másodedző), Nagy Barna (kapusedző), Vellai Áron (erőnléti edző), dr. Bachner István (sportorvos), Claudiu Cazan (a csapat képviselője).

19

Az utolsó két helyezett (Nagybánya és a Temesvári Poli) kiesett a harmadik ligába a Bukaresti Metaloglobus pedig osztályozót játszik a 2. Ligában való maradásért.