A 2004. április 13-án született csíkszentsimoni fiatalemberről, korosztálya egyik legígéretesebb székelyföldi labdarúgójáról kiderült, hogy csak egy vesével született.
Szondy Zoltántól, az FK Csíkszereda elnökétől megtudtuk, hogy Sándor Raulnak már a tavaly voltak nehezen megmagyarázható egészségügyi tünetei, többször elájult, és ezekre nem találtak magyarázatot a szokványos, rutinszerű vizsgálatok során.
„Elvégeztettünk egy komolyabb vizsgálatot, kiderült, hogy a fiatalembernek csak egy veséje van. Szomorú, hogy valakiről csak 18 éves korában tudódik ki ez, nem akarom az egészségügyi rendszert minősíteni, de furcsa ez a történet.
Sándor Rault elküldtük több szakorvoshoz, újabb vizsgálatokat végeztek el, és megerősítették a diagnózist, ezért a sporttevékenységét felfüggesztettük. Ez a jelen állás, és ez így marad, ha csak valamilyen nagyon komoly és nagyon megalapozott orvosi szakvéleményt nem kapunk arról, hogyan lehet tovább lépni.
A fiatalemberre a klubon belül továbbra is számítunk, saját nevelés, jó magaviseletű, komoly gyerek, aki bemutatkozott már a felnőtt csapatban is, ahol gólokat is szerzett, az U19-es együttesünkkel pedig román bajnok, kupa- és szuperkupa-győztes” – mondta el Szondy.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke elutasította a meghívást, hogy májusban Romániába látogasson a NATO-csúcstalálkozóra – írja a Mediafax hírügynökség.
Nagy romboló erejű robbanóanyagot és annak működésbe hozásához szükséges gyutacsokat találtak Szerbiában a Magyarországot Szerbiával összekötő gázinfrastruktúra közvetlen közelében – tájékoztatta Aleksandar Vucic szerb elnök Orbán Viktor miniszterelnököt.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!