Veretlen maradt az idegenbeli rangadón a Nyárádtői Unirea

Székely Sport 2021. december 04., 16:22 utolsó módosítás: 2021. december 04., 16:25

Döntetlennel zárta az évet a Nyárádtői Unirea, a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának 15. fordulójában 1–1-et játszott a Kudzsiri Metalurgistul vendégeként.

Fotó: Facebook/Unirea Ungheni

A ranglista két dobogós csapata csapott össze szombaton délután Fehér megyében, a házigazdák a második, a nyárádtőiek hét pontos lemaradással a harmadik helyen állnak.

A Maros megyei együttes szerezte meg a vezetést a 13. percben a gólerős csatár, Victor Astafei révén, de az előnye mindössze negyedóráig tartott, Birtalan Alpár öngólt vétett. A szünetig a Metalurgistul több lehetőséget is elszalasztott a fordításra, akárcsak a második játékrészben, míg Nyárádtő ugyancsak Astafei közeli fejesével nyerhette volna meg a mérkőzést, a hazai kapus azonban bravúrral mentett.

A két jó formában lévő gárda összecsapása végül pontosztozkodással zárult, és a téli szünet előtt biztossá vált, hogy a kudzsiriak mellett a nyárádtői csapat is bejutott a felsőházi rájátszásba. Az alapszakaszból még három forduló maradt hátra, ezeket márciusban játsszák le.

A nyárádtőiekkel ellentétben Maros megye másik képviselője, a Szászrégeni Avântul vereséggel vonult a téli szünetre, miután pénteken 2–0-ra kikapott a negyedik helyezett Kolozsvári Viitorul pályáján, így továbbra is a nyolcadik helyen található.