Țifești Panciu melletti nagyközség, mérkőzéseit pedig Adjudon rendezi. Ott lépett pályára a csoport sereghajtója ellen szombaton délután az FK Csíkszereda lányacsapata az U15-ös korosztályú Elit Ligában, és a vártnál nehezebben, de megszerezte a három pontot.
Portik Helga vezetőedző elmondta, hogy egy kissé megihletődve kezdték a mérkőzést, és a szeles idő sem kedvezett nekik. „Próbáltunk helyzeteket kialakítani, de nem a terveink szerint alakultak a dolgok. Aztán az első félidő végén egy távoli lövésből sikerült gólt szereznünk. A második félidő sem sokat változott, hisz nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket. Szerencsére hittünk magunkban, harcoltunk, ezzel tudtuk megtartani az előnyünket és megnyerni a mérkőzést. Nagyon örülünk a győzelemnek. Megyünk tovább és készülünk a következő mérkőzésre" – nyilatkozta Portik Helga.
Női U15-ös korosztályú labdarúgó Elit Liga, 3. csoport, 3. forduló:
Estera Țifeşti–FK Csíkszereda 0–1 (0–1), gólszerző Annabelle Nombot (28.).
FK Csíkszereda: Rusu Kriszta – Trinfuj Boglárka, Alexia Zănoaga, Benedek Kincső, Andrea Sandu, Juhász Anett, Annabelle Nombot, Kádár Noémi, Orbán Anna (Szőcs Szabina, 59.), Cseke Melánia, Páll Vanda (Máthé Bernadett, 59.). Vezetőedző: Portik Helga. Másodedző: Szőcs Renáta.
A csoport másik mérkőzésén:
FC Botoșani–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 5–3.
A bajnokság állása:
1.FK Csíkszereda 3 3 0 0 22–2 9
2.FC Botoșani 3 2 0 1 9–11 6
3.Sepsi OSK 3 1 0 2 9–21 3
4.Estera Țifești 3 0 0 3 3–9 0
A következő forduló (október 21.) programja:
Estera Țifești–FC Botoșani,
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FK Csíkszereda.
A 16 csapatos bajnokságban a csoportküzdelmek (a mérkőzések 2x35 percesek) során két oda-visszavágós kört teljesítenek a csapatok, majd negyeddöntős párharcok következnek, ezen minden csoport első két-két helyezettje vehet részt. A döntő torna négycsapatos lesz.
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
Ilyen, amikor az egyik állami intézmény akadályozza a másik működését, az államkasszából kieső pénzt pedig ártatlan polgárok zsebéből pótolják.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!