Veretlen maradt az FK Csíkszereda U15-ös lánycsapata

Dobos László 2023. október 15., 15:13

Harmadik mérkőzésén harmadik győzelmét aratta az FK Csíkszereda lánycsapata az U15-ös korosztály számára kiírt labdarúgó Elit Ligában. Portik Helga tanítványai Vrancea megyéből hozták el a három pontot.

AZ FK Csíkszereda U15-ös korosztályú lánycsapata Adjudon Fotó: FK Csíkszereda

Țifești Panciu melletti nagyközség, mérkőzéseit pedig Adjudon rendezi. Ott lépett pályára a csoport sereghajtója ellen szombaton délután az FK Csíkszereda lányacsapata az U15-ös korosztályú Elit Ligában, és a vártnál nehezebben, de megszerezte a három pontot.

Portik Helga vezetőedző elmondta, hogy egy kissé megihletődve kezdték a mérkőzést, és a szeles idő sem kedvezett nekik. „Próbáltunk helyzeteket kialakítani, de nem a terveink szerint alakultak a dolgok. Aztán az első félidő végén egy távoli lövésből sikerült gólt szereznünk. A második félidő sem sokat változott, hisz nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket. Szerencsére hittünk magunkban, harcoltunk, ezzel tudtuk megtartani az előnyünket és megnyerni a mérkőzést. Nagyon örülünk a győzelemnek. Megyünk tovább és készülünk a következő mérkőzésre" – nyilatkozta Portik Helga.

Női U15-ös korosztályú labdarúgó Elit Liga, 3. csoport, 3. forduló:
Estera Țifeşti–FK Csíkszereda 0–1 (0–1), gólszerző Annabelle Nombot (28.).
FK Csíkszereda: Rusu Kriszta – Trinfuj Boglárka, Alexia Zănoaga, Benedek Kincső, Andrea Sandu, Juhász Anett, Annabelle Nombot, Kádár Noémi, Orbán Anna (Szőcs Szabina, 59.), Cseke Melánia, Páll Vanda (Máthé Bernadett, 59.). Vezetőedző: Portik Helga. Másodedző: Szőcs Renáta.

A csoport másik mérkőzésén:
FC Botoșani–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 5–3.

Estera Țifești–FC Botoșani,
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FK Csíkszereda.

A 16 csapatos bajnokságban a csoportküzdelmek (a mérkőzések 2x35 percesek) során két oda-visszavágós kört teljesítenek a csapatok, majd negyeddöntős párharcok következnek, ezen minden csoport első két-két helyezettje vehet részt. A döntő torna négycsapatos lesz.