Kaotikus volt a KSE játéka, vereséggel zárta az alapszakaszt

Daczó Hodor Barna 2023. március 25., 19:20 utolsó módosítás: 2023. március 25., 19:21

A labdarúgó 3. liga alapszakaszának utolsó, 18. fordulójában a Kézdivásárhelyi SE hazai pályán hajtott fejet a CS Păulești előtt.

A rájátszásban csupa hatpontos mérkőzéseik lesznek Fotó: Tofán Levente

A céhes városiak kezdték jobban a mérkőzést és a helyzetek hamar góllá értek: a 7. percben Pakucs lefutotta az ellenfelét, betört a tizenhatos területére és remek passzát Bagoly rúgta az üres kapuba. Sajnos, három hasonló, ám sikertelen akció után a KSE úgy érezte, itt véget ért a mérkőzés: kapkodás, hosszú labdák, fejetlenség jellemezte a játékukat. A vendégek is hosszú labdákkal próbálkoztak, ám több sikerrel: a félidő utolsó percében egy szabadrúgást követően egyenlítettek.

Szünet után kiegyensúlyozott játékot láthatott a céhes városi közönség, igazi helyzetet nem dolgozott ki egyik csapat sem, és

sokáig úgy tűnt, a döntetlen mindenkinek megfelel. Ám egy védelemben eladott labdát követően a tabella a vendégek javára módosult.

A KSE kaotikus játéka folytatódott, és bár egyik vendégjátékos távoli lövése nyomán a labda a felső lécen csattant, emellett a véghajrában a kézdiek is próbálkoztak, az eredmény nem módosult, a mérkőzés a kék-fehérek vereségével zárult.

„A rájátszásban csupa hatpontos mérkőzéseink lesznek, hiszen négy csapat küzd a kiesés elkerüléséért: úgy vélem, a Sepsi OSK II., a Brassói Kids Tâmpa, a Zernyest és mi vagyunk igazán veszélyes helyzetben. Păulești ezzel a győzelemmel és Udvarhely 90 százalékban megmenekült a kieséstől, ám, amint a példánk is mutatja, bárki elkap egy gyenge hullámot, azonnal kieső helyre kerül.

Remélem, mielőbb talpra állunk, sérültjeink is felépülnek és megpróbáljuk a legjobbat kihozni a következő mérkőzésből”

– mérlegelt lapunknak Gazda József, a KSE edző-játékosa.