„Nagyon ügyes, ék pozícióban játszik, robusztus, izmos, erőszakos és pimasz játékos – a szó jó értelmében, aki a reményeink szerint a belső védők életét fogja megkeseríteni. Ilyen jó fizikai adottságokkal rendelkező csatárt nagyon keveset lehet találni az erdélyi szériában” – mondta az új játékosról László Zsolt, az SZFC csapatmenedzsere.
A tervek szerint kedden kellett volna elvégezni az SZFC keretén a koronavírustesztet, ám a környékbeli laboratóriumok leterheltsége miatt erre valószínűleg csütörtökön Csíkszeredában kerül sor.
„Ha minden rendben van, akkor edzőtáborba vonulunk, hogy minél jobban összerázódjon a csapat a pályán kívül is, továbbá minimális legyen az érintkezés a külvilággal, hiszen másképp nincs értelme a drága tesztelésnek” – folytatta a csapatmenedzser.
László hozzátette, amennyiben a héten sikerül letesztelni a csapatot, és negatívak lesznek az eredmények, akkor szombaton ismét Csíkszeredába utaznak, ahol felkészülési meccset játszanak a 2. ligás FK-val. A tervek szerint majd az FK U19-es elit ligás csapatával, a 3. ligás Barcarozsnyóval és a Szászrégeni Lendülettel is játszanak majd felkészülési meccseket.
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!