Feledtetni tudta a Csíkszentsimoni FC a múlt fordulóban Gyergyószentmiklóson elszenvedett 11–0-s vereségét, hétvégén hazai pályán 7–1-re verte a szárhegyieket. A címvédő Gyergyószentmikósi VSK folytatta menetelését, ezúttal 5–1-re győzött a Golimpiákosz vendégeként. Megszerezte első pontjait Székelykeresztúr, vasárnap este Agyagfalván győzött.
Székelyudvarhelyi Roseal–Balánbányai Bányász 1–1 (0–1),
gólszerzők Főcze Endre (76.), illetve Sebastian Silion (35.);
Homoródalmási Homoród–Csicsói Ezüstfenyő 3–3 (2–2),
gólszerzők Mag Arnold (6.), Gergely Tibor (39.) és Majláth Szilárd (65.), illetve György Csaba (21.), Cătălin Doltea (45+1.), György Hunor (90.);
Csíkszentsimoni FC–Gyergyószárhegyi Bástya 7–1 (3–0),
gólszerzők Czikó Zsombor (32.), Olteán János (35., 41., 88.), Alexandru Porea (71.), Szabó Dávid (76.), Vitos Tamás (90+2.), illetve Puskás Áron (82.).
Agyagfalvi Lendület–Székelykeresztúri Egyesülés 0–1 (0–1),
gólszerző Murvai István (17.);
Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Gyergyószentmiklósi VSK 1–5 (1–3),
gólszerzők Jankó Levente (44.), illetve Andrei Țepeș (4.), Hodgyai László (9., 82.), Vékás Barna (39., 90.);
A Zetelaki Fenyő csapata szabadnapos volt.
A következő fordulóban (szeptember 24–25.):
Szárhegy–Golimpiákosz,
Keresztúr–Zetelaka,
Balánbánya–Agyagfalva,
Csicsó–Szentsimon,
Gyergyói VSK–Roseal.
Almás csapata szabadnapos lesz.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyergyószentmiklósi VSK Gyergyói VSK | 3 | 3 | 0 | 0 | 23-1 | 9 |
2 | Balánbányai Bányász Balánbánya | 3 | 1 | 2 | 0 | 6-3 | 5 |
3 | Zetelaki Fenyő Zetelaka | 2 | 1 | 1 | 0 | 5-3 | 4 |
4 | Csicsói Ezüstfenyő Csicsó | 3 | 1 | 1 | 1 | 9-10 | 4 |
5 | Homoródalmási Homoród Homoródalmás | 3 | 1 | 1 | 1 | 7-10 | 4 |
6 | Csíkszentsimon Csíkszentsimon | 3 | 1 | 1 | 1 | 9-14 | 4 |
7 | Székelyudvarhelyi Roseal Roseal | 3 | 0 | 3 | 0 | 4-4 | 3 |
8 | Székelykeresztúri Egyesülés Keresztúr | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-4 | 3 |
9 | Székelyudvarhelyi Golimpákosz Golimpákosz | 3 | 0 | 2 | 1 | 3-7 | 2 |
10 | Szárhegyi Bástya Szárhegy | 3 | 0 | 1 | 2 | 2-12 | 1 |
11 | Agyagfalvi Lendület Agyagfalva | 2 | 0 | 0 | 2 | 3-5 | 0 |
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!