Vendégcsapatok szombatja az 1. Ligában

Székely Sport 2021. augusztus 07., 23:39 utolsó módosítás: 2021. augusztus 08., 12:10

A Bukaresti Rapid és az FC U Craiova 1948 gárdája is idegenben nyert a labdarúgó 1. Liga negyedik fordulójának szombati játéknapján.

A Rapid még nem kapott gólt az új idényben Fotó: lpf.ro

A játéknap első mérkőzésén az élvonalban újonc oltyánok a szezont katasztrofálisan kezdő Academica Clinceni-hez látogattak. Az elmúlt idényben még a felsőházi rájátszásban érdeket Ilfov megyeiek első három bajnokijukat egyaránt elveszítették, és ezúttal sem tudtak pontot szerezni.

Adrian Mutu együttese a szünetig kétgólos előnyt alakított ki, amire a házigazdák csak a mérkőzés hajrájában tudtak válaszolni egy találattal. A vendégek sikeréből a belga középpályás, William Baeten góllal és assziszttal vette ki részét.

A pont nélküli Clinceni továbbra is utolsó a tabellán, míg a Craiova hat ponttal jelenleg az ötödik.

Az esti mérkőzésen szintén az idegenben játszó csapat hagyta el győztesen a pályát. A nagy lendülettel rajtoló Bukaresti Rapid Pitești-en folytatta jó sorozatát. A fővárosi „vasutasok” Ștefan Pănoiu korai találatával szereztek vezetést, és a minimális előnyt megőrizték a lefújásig. Az FC Argeșen a félidei négyes csere sem segített, Andrei Prepeliță legénysége mindössze egy megszerzett ponttal az utolsó előtti helyen szerénykedik.

Az FC Argeș jövő szombaton Sepsiszentgyörgyön vendégeskedik, míg a veretlenül második Rapid az FCSB-vel játszik derbit az ötödik fordulóban.