Hirdetés

Végleges a női focimezőny: székelyföldi klubok minden szinten

Több korosztályban indít csapatot az FK Csíkszereda és a Székelyudvarhelyi Vasas Femina
Fotó: Borbély Fanni

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) véglegesítette a női bajnokságok mezőnyét: a másod- és harmadosztályban is lesznek székelyföldi csapatok, míg az FK Csíkszereda ifjúsági együttese a legjobb 16 klub között bizonyíthat.

Ismretté vált a női másod- és harmadosztály mezőnye, ahol három székelyföldi csapat várja a rajtot. A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottsági ülésén véglegesítette a női bajnokságok 2025–2026-os szezonjának mezőnyét és lebonyolítási rendjét. Eldőlt, hogy a másod- és harmadosztályban mely együttesek indulhatnak, és kialakult a versenynaptár struktúrája is.

Az új szezonban öt székelyföldi klub szerepel a felnőtt bajnokságokban:

Hirdetés

az FK Csíkszereda és a Székelyudvarhelyi Vasas Femina az élvonalban, a 2. Ligában a Marosvásárhelyi ASA, a harmadik vonalban pedig a Kézdivásárhelyi SE és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK.

Női labdarúgó 2. Liga

1. csoport: Brassói Kids Tâmpa, Petrolul Ploiești, Prahova Ploiești, Concordia Chiajna, Bukaresti Rapid, Oțelul Galați, Jászvásári Poli, Vulpițele Galbene Roman, Bukaresti ACS Juniorul 2014 és Universitatea Alexandria.
2. csoport: Nagybányai Fotbal Feminin, ACS Roma Florin Pădurean, ACS Atletic Drobeta, U Craiova 1948, Nagyszebeni FC Hermannstadt, Uzinele Textile Arad (UTA), Nagyváradi Athletic, Szászfenesi Academia de Fotbal Florești, Marosvásárhelyi ASA és FC Argeș Pitești.
Lebonyolítás: két tízes csoport, oda-visszavágós rendszerben, 18 fordulóval. A bajnokság végén a két csoportgyőztes feljut a Szuperligába, a csoportok utolsó helyezettjei pedig kiesnek a 3. Ligába.

Női labdarúgó 3. Liga

1. csoport: Kolozsvári CFR, Brassói Colțea, Kézdivásárhelyi SE, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, Gyulafehérvári Student Sport, Nagyszebeni Interstar, Resicai CSM, CS Vâlcea, Kolozsvári U.
2. csoport: Bukaresti Metaloglobus, FC Voluntari, Chindia Târgoviște, Bukaresti Dinamo 1948 SA, Konstancai Selena, FCSB, FC Botoșani, Unirea Slobozia, Liceenii Topolog és CSU Suceava.
Lebonyolítás: oda-visszavágós rendszerben. A két csoport győztese feljut a 2. Ligába.

Új sorozat a női Ifjúsági Ligában, az FK Csíkszereda is indul

Az FRF döntött a 2025–2026-os szezon női ifjúsági és utánpótlás bajnokságainak szerkezetéről. A női futballban új rekord született: 213 csapat nevezett a különböző utánpótlás sorozatokba, több, mint amennyi fiúcsapat egy évtizeddel ezelőtt aktívan szerepelt az országos bajnokságban.

Különös hangsúlyt kap az új idényben az Ifjúsági Liga (Liga de Tineret Feminin), ahol a legjobb 16 klub méri össze erejét. Az Ifjúsági Ligában az U18-as korosztály (2007-ben vagy később született játékosok) léphet pályára, de engedélyezett maximum három U23-as labdarúgó szerepeltetése is (2004. január 1-je után születettek).

A női Ifjúsági Liga (U18) csoportösszetétele:

1. csoport: FK Csíkszereda, Bukaresti CS Dinamo, Konstancai Farul, LPS Iolanda Balaș Sőtér Buzău, Bukaresti Rapid, Concordia Chiajna, Bukaresti ACS Juniorul és Universitatea Alexandria.
2. csoport: Szamosújvári Atletic Olimpia, Temesvári SSU Poli, Nagyszebeni Interstar, Besztercei Gloria, Nagyváradi Athletic, Brassói Kids Tâmpa, Kolozsvári U Olimpia Cluj, Szászfenesi Academia de Fotbal Florești.

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Kirúgták a Sepsi OSK korábbi edzőjét a harmadosztályú klubtól

Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.

Megnyerte az alapszakaszt a Csíkszentsimon, kiharcolta a felsőházat a Szentegyháza

A Csíkszentsimoni KSK megnyerte az alapszakaszt a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában, míg a Szentegyházi Vasas a záróforduló rangadóján biztosította helyét a felsőházi rájátszásban.

Székelyhon

Gyerek is utazott a feje tetejére állt autóban

Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.

`
Krónika

Új romániai magyar pártot alapítana a Tisza székelyföldi aktivistája, de még nagyon sok a kérdőjel

Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.

Krónika

Semmi jóra nem lehet számítani, ha hatalomra kerül az AUR Kelemen Hunor szerint, aki az új magyar pártról is beszélt

Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.

Főtér

Grindeanuék nem gondolták komolyan, hogy Bolojan komolyan gondolja, most a PSD léte foroghat kockán

Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.

Ez is érdekelheti

A ráadásban nyert Kolozsváron az FK Csíkszereda női csapata

Sokáig gól nélküli, kiegyenlített mérkőzésen a ráadás hozta meg a döntést: az FK Csíkszereda idegenben győzte le a Kolozsvári U Olimpiát, és megerősítette második helyét a női labdarúgó Szuperliga felsőházi rangsorában.

Megnyerte az elmaradt bajnokiját, növelte előnyét a címvédő a csíkiak előtt

Két korábbról elnapolt találkozóval folytatódott hétközben a román élvonalbeli női labdarúgó-bajnokság. A rájátszás felénél tartanak a csapatok, az éllovas Konstancai Farul előnye hat pont az FK Csíkszeredával szemben.

Nagy esély előtt az FK Csíkszereda: nemzetközi kupaszereplésért harcolhatnak

Románia előrelépett az UEFA rangsorában, így már két csapat indulhat a női európai labdarúgókupákban. Ez hatalmas esély az FK Csíkszereda számára, amely jelenleg a második helyen áll a Szuperliga felsőházi rájátszásában.

Gólt lőtt az FK támadója, Románia és Magyarország is győzelemmel folytatta a vb-selejtezőt

Az FK Csíkszereda két játékosa is kezdő volt a romániai női labdarúgó-válogatottban, amely magabiztosan verte Ciprust, míg a magyarok hét gólt szerezve múlták felül Észak-Macedóniát a vb-selejtezőkön.

Jó helyzetből várja a vb-selejtezőt a magyar és román női válogatott

A magyar és a romániai női labdarúgó-válogatott is csoportja éléről várja a világbajnoki selejtezők folytatását. Mindkét együttesre fontos mérkőzés vár hétvégén.

FK-játékosokkal a keretben folytatná jó sorozatát a női válogatott

Három FK Csíkszereda-játékos is helyet kapott a romániai női labdarúgó-válogatott keretében, amely a Ciprus elleni hazai világbajnoki selejtezőre készül.

Otthonában győzte le a Farult, harcban maradt a bajnoki címért az FK Csíkszereda

Legnagyobb riválisa otthonában is folytatta győzelmi sorozatát az FK Csíkszereda: a piros-feketék szombat délután 1–0-ra nyertek a Konstancai Farul ellen a női labdarúgó Szuperliga rájátszásának 6. fordulójában.

A második meccsét is behúzta, egy lépésre az elődöntőtől az FK Csíkszereda

Magabiztos, 3–0-s hazai győzelmet aratott az FK Csíkszereda a Gyulafehérvári Unirea ellen a női labdarúgó Román Kupa csoportkörének 2. fordulójában, szerda délután. A piros-feketék vezetik csoportjukat, és karnyújtásnyira kerültek az elődöntőtől.

Uralta a játékot, négy gólig jutott a Temesvári Poli ellen az FK Csíkszereda

Végig dominálva, magabiztos 4–1-es győzelmet aratott hazai pályán az FK Csíkszereda a Temesvári Poli ellen a női labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 5. fordulójában.

Hat góllal indították a kupasorozatot a csíki lányok

Kiütéses győzelemmel kezdte szereplését a címvédő FK Csíkszereda a női labdarúgó Román Kupa csoportkörében. Szeitl Szilvia együttese szerda délután 6–1-re múlta felül a Bukaresti Rapid csapatát a Burus Csaba Sportparkban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!