Végleg elúszhatott a bajnoki cím, hatalmas verést kapott a CFR

Sebestyén Ervin 2024. április 19., 22:28 utolsó módosítás: 2024. április 19., 22:30

Szinte biztos, hogy idén az FCSB húzza be a bajnoki címet, ehhez pedig még közelebb került a fővárosi gárda, miután pénteken este a Kolozsvári CFR 5–1-es vereséget szenvedett el a Konstancai Farul otthonában.

Nagy vereségbe szaladt bele a Kolozsvári CFR. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Könnyen lehet, hogy már a hétvégi játéknap után matematikailag is bebiztosítja első helyét az FCSB a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában, amennyiben győzni tud és a többi meccsen is kedvező eredmény születik. A forduló nyitómeccse a lehető legjobban alakult számukra, miután a kincses városiak 5–1-re kaptak ki a Farultól.

Már a meccs elején bátran kezdtek a hazaiak, folyamatosan rohamozták a bordók kapuját, a nyomás pedig már a 22. percben góllá érett, Munteanu volt eredményes. Az első játékrész hajrájában Cojocaru is betalált, ezzel megduplázta csapata előnyét (2–0).

A szünet után ritmust váltott a CFR, több helyzetet is kialakított a tengerpartiak ellen, viszont a befejezések rendre pontatlanok voltak. A szépítés helyett még nőtt a különbség, a 67. percben Grameni is bevette a kincses városiak kapuját. Negyedórával a vége előtt jött a vendég találat is, Otele lőtt a hálóba, azonban nem sokáig reménykedhettek az egyenlítésben, mivel rögtön kettővel válaszoltak a hazaiak (5–1).

Ezzel a vereséggel a Kolozsvári CFR minden bizonnyal kiszállt a bajnoki címért folytatott harcból, sokkal inkább arra kell koncentrálnia, hogy ideiglenesen még a dobogóról is lecsúszott. Ha az FCSB nyer a Rapid ellen, és az Universitatea Craiova nem veri meg a Sepsi OSK-t, akkor Gigi Becali együttese kilenc év után már a hétvégén aranyérmes lehet.

Labdarúgó Szuperliga, felsőház, 5. forduló:
Konstancai Farul–Kolozsvári CFR 5–1 (2–0),
gólszerzők: Munteanu (22.), Cojocaru (41., 78.), Ganea (83.), illetve Otele (76.).