Végig szenvedett a CFR, de nem tér haza üres kézzel

Horváth Bálint Ottó 2022. szeptember 08., 22:01 utolsó módosítás: 2022. szeptember 09., 00:22

Idegenben kezdte menetelését a labdarúgó Európa Konferencia Liga csoportkörében a Kolozsvári CFR, a koszovói FC Ballkani ellen egyáltalán nem volt egyszerű feladata, meg kellett küzdenie még az egy pontért is.

Yuri Matias góljával pontot mentettek a kolozsváriak Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

A harmadik számú európai kupasorozat G jelű csoportjában a kolozsvári együttes csütörtökön este a leggyengébbnek számító koszovói riválissal találkozott.

Az első két lehetőség a CFR előtt adódott, előbb Deac lövésénél mentett a Ballkani kapusa, majd szöglet után Roger is közel volt a gólhoz, kevéssel lőtt mellé.

Ezt leszámítva azonban jóval többet járatták a labdát a hazaiak, akik egyértelműen uralták a játékot,

de kapuralövésig csak az első félóra végén jutottak el, Scuffetnek kellett védenie, így a szünetig maradt a gól nélküli döntetlen.

Hasonló volt a játék képe a folytatásban is, amikor újra a kolozsváriaknak volt nagyobb helyzetük, Boateng lövése kevéssel kerülte el a kaput. A házigazdák továbbra is fölényben játszottak, és

a 65. percben bekövetkezett az elkerülhetetlen, szép összjáték után a csapatkapitány Thaci vezetéshez juttatta a Ballkanit.

A CFR csak a hátrányba kerülés után tudott nyomást gyakorolni az ellenfélre, és negyedórával a vége előtt megvolt a lehetősége a egyenlítésre, Bordeianu azonban pontatlan volt.

A hosszabbítás legelején szerencsés találattal mégis elkerülte a vereséget Dan Petrescu csapata,

Scuffet végzett el szabadrúgást a középpályáról, a hazaiak kapusa összeütközött a védőjével, Yuri Matias pedig befejelte, ezzel kiharcolták a döntetlent.

A CFR nem tudta megszakítani nyeretlenségi sorozatát idegenben az európai kupasorozatokban, immár tíz mérkőzés óta képtelen a győzelemre. A jövő héten csütörtökön szintén 19.45-től hazai pályán játszik, a török Sivassport fogadja.