Végig a gyepen volt a Sepsi OSK-játékosa az ifiválogatottban

Sebestyén Ervin 2022. szeptember 23., 20:01

Barátságos mérkőzést játszott az U21-es romániai labdarúgó-válogatott Spanyolország fiataljai ellen Kolozsváron. A hazaiak keretében szerepelt a Sepsi OSK-ból Andres Dumitrescu, valamint Rareș Ispas, illetve Gyenge Szilárd, aki az FK Csíkszereda hálóőre.

Dumitrescu végig a gyepen volt a spanyolok ellen Fotó: frf.ro

A péntek esti összecsapás során a spanyolok nagyon erősen kezdtek, 16 percnyi játék után már kétgólos előnyre tettek szert. Próbálkoztak ugyan a hazaiak, azonban szünet előtt a szépítés sem jött össze. A második félidőben bátrabban játszottak a románok, azonban igazán veszélyes helyzetet így sem sikerült kidolgozni.

A 80. minutumban újabb gólt kaptak, amire nem sokkal később a csereként beálló David Miculescu tudott válaszolni (1–3). A hosszabbításban újra eredményesek voltak a vendégek, így végül 1–4-es spanyol siker született.

A hazaiak csapatában végig a gyepen volt Andres Dumitrescu, Ispas és Gyenge nem kapott lehetőséget.

Legközelebb szeptember 27-én, kedden lépnek pályára a hollandok ellen, a helyszín ezúttal is Kolozsvár lesz.