Véget vetett a kínlódásnak, hatot rúgott a Kolozsvári CFR (gólösszefoglalóval)

Horváth Bálint Ottó 2022. május 07., 22:34 utolsó módosítás: 2022. május 07., 22:50

Kiütéses győzelemmel tett egy újabb lépést a címvédés felé a Kolozsvári CFR, szombaton este 6–0-ra verte idegenben az FC Argeșt a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 8. fordulójában.

Adrian Păun kezdte meg a gólfesztivált Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Az éllovas kolozsváriak az előző két meccsükön csak minimális különbséggel nyertek a Voluntari és a Farul ellen, így ezt figyelembe véve nem ígérkezett könnyűnek a pitești-i kiszállás számukra.

Dan Petrescu gárdája azonban gondoskodott arról, hogy a vártnál könnyebb mérkőzése legyen, hiszen már a 2. percben vezetést szerzett Adrian Păun révén, az első félidő közepére pedig kétgólos előnyre tett szert, miután Deac értékesített egy kezezés miatt megítélt tizenegyest.

A szünetig a CFR újabb két találattal eldöntötte a találkozót, Manea szépségdíjas távoli gólja után tetszetős összjáték végén Debeljuh volt eredményes. A horvát csatár a második félidőben közelről duplázott, de ezzel még nem volt vége, a hajrában ugyanis a csereként beállt Petrila is betalált, aki beállította a 6–0-s végeredményt.

Videó: Orange Sport

A Kolozsvári CFR ezzel a győzelemmel újra öt ponttal meglépett az élen az FCSB-től, illetve kilenccel az U Craiovától, a két riválisa vasárnap 19.30-tól rangadót játszik egymással.

Labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 8. forduló:
FC Argeș Pitești–Kolozsvári CFR 0–6 (0–4).
Gólszerzők: Păun (2.), Deac (20., büntetőből), Manea (37.), Debeljuh (45., 60.), Petrila (86.).
FC Argeș: Greab – Viana, Dobrosavlevici (Turda, 64.), Boldor, Mușat – Rajnov (Mezza Colli, 64.), Honciu (Fatai, 72.) – Ișfan, Palic (Șerban, 72.), Dumitrașcu (Dumitru, 64.) – Ganea. Edző: Andrei Prepeliță.
CFR: Letica – Manea, Graovac (Yuri, 46.), Burcă, Camora – Deac (Dugandzic, 81.), Boateng (Cvek, 70.), Bordeianu – Păun, Debeljuh (Omrani, 61.), Birligea (Petrila, 61.). Edző: Dan Petrescu.
Vezette: Andrei Chivulete, Mircea Orbuleţ, Bogdan Gheorghe.