Vége a Sepsi OSK alsóházi veretlenségének

Horváth Bálint Ottó 2022. április 23., 23:19 utolsó módosítás: 2022. április 23., 23:32

Elszenvedte első vereségét a labdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a hajrában kapott góllal 1–0-ra alulmaradt a Bukaresti Rapid otthonában.

Ezen az akadályon nem tudtak túljutni. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Az alsóház első helyének megszerzése volt a tétje a két remek formában lévő együttes szombat esti rangadójának a hatodik fordulóban.

Az első negyedórában nagyon töredezett volt a játék, majd ennek lejártával a Rapid megpróbálta uralni a meccset, de helyzeteket nem tudott kialakítani. Az első lehetőségeket a Sepsi OSK hagyta ki, a 26. percben Dumitrescut, pár perccel később Golofcát akadályozta meg a gólszerzésben a fővárosiak kapusa. A szünetig is a Sepsi OSK volt veszélyesebb, Ștefănescu lövését a kapufa mellett védte Moldovan.

A szünet után nyomás alá helyezték a vendégkaput a fővárosiak, Iordache távoli lökete komoly gondot okozott Niczulynak, akinek később Vojtus fejesénél is mentenie kellett. A sepsiszentgyörgyiek nehezen jöttek ki a szórításból, majd a 71. percben ígéretes lehetőségük volt, de Vașvari távoli próbálkozása nem volt eléggé jól helyezett.

Videó: Orange Sport

A hazaiak törekvései a 80. percben eredményhez vezettek, Rareș Ilie egyéni akciója végén szép mozdulattal emelte át a háromszéki kapust, és megszerezte a győzelmet jelentő találatot a Rapidnak. A hosszabbításban megvolt az esélye a döntetlenre a Sepsi OSK-nak, de Askovski néhány méterről fölé fejelt.

A bukaresti gárda megerősítette első helyét a playout tabelláján, miközben a sepsiszentgyörgyi csapat elszenvedte első vereségét az alsóházban, és a forduló végén elveszítheti a második helyet.