A nemzetközi szövetség (FIFA) pénteken jelentette be, hogy az új technológiához a stadionokban speciálisan, a tetőszerkezet alatt elhelyezett 12 kamera képét, valamint a labdába épített chipből érkező adatokat fogják felhasználni. A képekből a rendszer másodpercenként 50 alkalommal számolja ki a játékosok pályán elfoglalt pontos helyét, illetve a végtagjaik helyzetét is.
„A videobírós rendszer minél következetesebb használatára törekszünk, különös tekintettel azokra az esetekre, amelyek beavatkozást igényelnek. Tisztában vagyunk azzal, hogy az ellenőrzések olykor sok időt vesznek igénybe, különösképpen a leshelyzetek megállapítása” – nyilatkozta az újítás kapcsán Pierluigi Collina, a FIFA játékvezetői testületének elnöke.
A SAOT névre hallgató rendszert az elmúlt hét hónapban már két tornán is tesztelték, a világbajnokságon a helyszíni nézők a kivetítőn háromdimenziós animációkon láthatják majd a vitás eseteket.
„A próbák sikeresek voltak, biztosak vagyunk abban, hogy Katarban rendkívül hasznos kiegészítője lesz a játékvezetőknek és a VAR-technológiának” – tette hozzá Collina, aki szerint ezzel néhány másodperc alatt el lehet majd dönteni, hogy lesállás volt-e, vagy sem.
Első alkalommal rendezték meg Csíkkarcfalván a Jégtörő Kupát, ahol az amatőr hokicsapatok családias hangulatban, mégis nagy elszántsággal csaptak össze. A tornát a Pingvinek csapata nyerte meg.
Ebben az idényében már csak a zárófordulóban tud pályára lépni a Kápolnási SK játékosa. A legutóbbi mérkőzésen kiállították, a lefújást követően a pályán kérte számon a játékvezetőt.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
Kiemelt figyelemmel reagált a román sajtó arra a hírre, hogy Magyarország aranykészletei immár nagyobbak, mint a Bukarest által felhalmozottak.
Miközben Magyarországon az elmúlt választási ciklusok legkiélezettebb és -feszültebb politikai kampánya zajlik, Erdélyben – és több magyarlakta vidéken a Kárpát-medencében – már megkezdődött a szavazási folyamat.
További híreink: az időnket is ellopják – 23 órás lesz a vasárnap; az üzemanyagárak pedig elszabadultak, de a gazdákat legalább megmentené egy rendelet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!